OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wiadukt odolanowski - otwarcie 26 kwietnia

Wiadukt odolanowski - otwarcie 26 kwietnia

redakcja | 21.04.2013

Trwają prace wykończeniowe i porządkowe na wiadukcie odolanowskim. Otwarcie obiektu planowane jest na 26 kwietnia 2013 roku. To kolejny termin zakończenia prac remontowych, który został wydłużony ze względu na złe warunki pogodowe.


Prace przy remoncie wiaduktu odolanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim pokrzyżowała pogoda. Zakończone zostały już prace przy nawierzchniach chodników oraz barierkach. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Most jest już po tzw. próbie obciążeniowej obiektu.


- Marzec bardzo nam opóźnił terminy, bo na 3-4 tygodnie stanęliśmy z pracą z powodu pogody, ale teraz musimy je zakończyć do 26 kwietnia. Obiekt musi mieć pozwolenie na użytkowanie z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. I wiem, że trwają już działania inwestora, aby równolegle z pracami wykończeniowymi prowadzone były tamte formalności. Ale kontrola nadzoru może być na obiekcie dopiero gdy zakończone będą wszystkie prace, czyli zamontujemy wszystkie urządzenia bezpieczeństwa ruchu. I od momentu kontroli mają jeszcze tydzień na wydanie pozwolenia. Wtedy dopiero tak naprawdę będzie można puścić ruch na wiadukcie - mówi Wojciech Kwiatkowski, inspektor nadzoru budowlanego.


Ulica Odolanowska jest drogą wojewódzką. Za remont wiaduktu odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Koszt inwestycji to 10 milionów złotych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę