OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Kolejna siłownia zewnętrzna w Ostrowie

Kolejna siłownia zewnętrzna w Ostrowie

redakcja | 17.04.2013

Jest już w Parku 3 Maja i na Piaskach. Trwa montaż trzeciej siłowni zewnętrznej – bo o niej mowa – w Parku Północnym przy Sklejce. – Chcielibyśmy, by siłownie zewnętrzne powstawały w sąsiedztwie placów zabaw. Bo wtedy jest atrakcja i dla dużych i dla małych – mówi Prezydent Jarosław Urbaniak. Jeszcze w tym miesiącu zamontowane zostaną urządzenia czwartej siłowni w Parku 600-lecia.


W Parku 3 Maja zamontowanych zostało dwanaście urządzeń. Służą one do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację i krążenie krwi. Druga siłownia, która powstała na Piaskach, została zlokalizowana przy Restauracji Plażowej w ramach tzw. ścieżki zdrowia. Są tam m.in. masażer bioder i pleców, wioślarz, twister, orbitek, jeździec oraz serfer z wahadłem podwójnym.


- To fantastyczny pomysł – mówił podczas otwarcia pierwszej siłowni zewnętrznej w Ostrowie Wielkopolskim Marek Walczak, trener lekkoatletów Stali Ostrów. - Dzięki temu więcej ludzi będzie aktywnie spędzać czas wolny, a to wyjdzie im tylko na zdrowie.


- Siłownie zewnętrzne zwane także placami zabaw dla dorosłych to system urządzeń, które pozwalają na świeżym powietrzu skorzystać z lekkiego wysiłku fizycznego. Urządzenia są przystosowane dla amatorów, nie dla zawodowców, jednak mogą z nich korzystać całe rodziny i do tego zachęcam. Ale już widać, że siłownie są oblegane, ostrowianie je polubili i chętnie z nich korzystają. A jak wiemy ruch to zdrowie - podkreśla Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


Podstawową zaletą siłowni zewnętrznej jest fakt dostępności dla każdego – dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, korzystanie z urządzeń jest bezpłatne. Jeszcze w kwietniu br. zamontowana zostanie czwarta w mieście siłownia zewnętrzna. Tym razem – także w sąsiedztwie placu zabaw i boiska - w Parku 600-lecia.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę