OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Kolejka turystyczna na Piaskach

Kolejka turystyczna na Piaskach

redakcja | 17.04.2013

Pod koniec czerwca 2013 roku na ostrowskich Piaskach pojawi się kolejka turystyczna. To kolejna atrakcja ośrodka. - Kolejka będzie poruszać się po drodze, co umożliwi przewóz osób nie tylko na terenie Piasków, ale i po ulicach miasta - mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.


W skład nowoczesnej kolejki turystycznej wchodzi lokomotywa oraz dwa wagoniki, w tym jeden przeznaczony do przewodu osób niepełnosprawnych. Kolejka, wyglądem przypominająca lokomotywę kolejową, umożliwia poruszanie się po drogach publicznych.


- Lokomotywa wyposażona jest w silnik wysokoprężny. Wagoniki, o szerokości 230 cm oraz wysokość do 250 cm, będą mogły przewozić minimum 25 osób. Kolejka będzie czynna nie tylko w okresie letnim, ale i przez cały rok - wagoniki są wykonane w wersji całorocznej, mają otwierane szyby - mówi Dariusz Kowalski, prezes spółki Holidkom.


Kolejka będzie bezpieczna - drzwi do wagoników mają możliwości blokady przez pasażera od wewnątrz. Każdy rząd siedzisk ma osobne wejście do wagoników.


- Dodatkowo, pojazd będzie wyposażony w wewnętrzne nagłośnienie, które umożliwiać będzie komunikację maszynisty z wagonikami oraz gwizdek i dzwon - dodaje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.


Jedną z atrakcji będą tzw. ekopodróże, podczas których uczestnicy dowiedzą się o faunie i florze występujących na ostrowskich Piaskach. Wycieczki skierowane będą zarówno do indywidualnych uczestników, jak i do grup zorganizowanych.


Zakup kolejki został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Kolejka pojawi się na ostrowskich Piaskach pod koniec czerwca.


Będzie to atrakcja zarówno dla tych młodszych, jak i starszych ostrowian.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę