OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ujawniono profesjonalną plantację marihuany w Ostrowie!

Ujawniono profesjonalną plantację marihuany w Ostrowie!

redakcja | 11.04.2013

Ostrowscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego z Łodzi, ujawnili profesjonalną plantację marihuany w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z nielegalną uprawą zatrzymane zostały dwie osoby i zabezpieczone 124 krzewy konopi indyjskich.


Środowisko zajmujące się wprowadzaniem na rynek narkotyków podlega ciągłemu rozpoznaniu zarówno przez lokalne służby kryminalne jak i przez funkcjonariuszy CBŚ. Często też służby te współpracują ze sobą, co miało miejsce także w tym przypadku. Szybkie i zdecydowane działania w tym zakresie, przyniosły oczekiwany efekt. Policjanci w piwnicy domu jednorodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim, ujawnili w pełni profesjonalną plantację marihuany.


W specjalnie przystosowanym do tego celu pomieszczeniu rosły 124 krzewy konopi indyjskich. Plantacja posiadała linię nawadniającą oraz sztuczne oświetlenie. Lustrzane lampy wyposażone w 16 żarówek o mocy 400 wat każda, wentylatory chłodzące, nawilżacze powietrza oraz specjalistyczne nawozy miały zapewnić optymalne warunki dla rosnących tam krzewów. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli również wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków, a także kilka opakowań z nasionami konopi, na które już czekały przygotowane odpowiednie ilości doniczek. Prowadzenie plantacji wymagało dużego zapotrzebowania na prąd. Dlatego też, w celu ograniczenia wydatków, a co za tym idzie osiągnięcia maksymalnych zysków, sprawcy wykonali specjalne obejście licznika energii elektrycznej, dopuszczając się tym samym kolejnego przestępstwa.


Dom, w którym prowadzony był przestępczy proceder, był wynajmowany przez pochodzącą z Łodzi 30-letnią kobietę oraz towarzyszącego jej 22-letniego mężczyznę. Zatrzymani będą odpowiadać za nielegalną uprawę konopi za co grozi im do 3 lat więzienia oraz za kradzież energii elektrycznej.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę