OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Agresywny 15-latek

Agresywny 15-latek

redakcja | 11.04.2013

Wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, naruszenie nietykalności cielesnej oraz groźby karalne to zarzuty, które postawili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich, 15-letniemu uczniowi jednej ze szkół w Ostrowie Wielkopolskim. Jego sprawa trafiła już do sądu rodzinnego.


15-latek powinien pobierać naukę w gimnazjum, ale nie zdołał jeszcze ukończyć szkoły podstawowej. Oprócz problemów z nauką, doszły także kłopoty wychowawcze. Chłopak zaczął traktować swoich młodszych kolegów z wyższością i od utarczek słownych przeszedł do czynów.


Sygnały o jego zachowaniu dotarły do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich. Kiedy policjanci przyjrzeli się bliżej sprawie, okazało się, że chłopak ma na sumieniu znacznie więcej. Tylko w lutym tego roku, na jednym z uczniów, pięciokrotnie wymuszał, grożąc mu pobiciem, wydawanie drobnych kwot pieniędzy. Policjanci ustalili także kolejnych 17 pokrzywdzonych, którym 15-latek podkładał nogi, zadawał kopniaki i uderzanie w brzuch, co stało się niemal codziennością. W dwóch przypadkach jego zachowanie doprowadziło do drobnych skaleczeń ciała. Ponadto, bez żadnego powodu, trzem innym uczniom groził pobiciem, wzbudzając u nich obawy spełnienia swoich gróźb.


Policjanci postawili chłopakowi łącznie 25 zarzutów popełnienia czynów karalnych i skierowali jego sprawę do sądu rodzinnego. Chłopak był już dobrze znany ostrowskim policjantom m.in. w związku z kradzieżami.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę