OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Fotomaraton Wiosna 2013

Fotomaraton Wiosna 2013

redakcja | 05.04.2013

Już po raz drugi miłośnicy fotografii mogą spróbować swoich sił w nietypowej zabawie fotograficznej. Na sobotę, 20 kwietnia, zaplanowano bowiem kolejną edycję Ostrowskiego Maratonu Fotograficznego.


- Fotomaraton to wydarzenie zorganizowane w formie konkursu - mówi Anna Kłopocka ze Stowarzyszenia "Ocalić od zapomnienia", które razem z Niezależną Galerią Artystyczną "33" zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w imprezie. - Każdy z uczestników zabawy w jej trakcie będzie musiał wykonać i przedstawić do oceny jury trzy zdjęcia.


Co należy sfotografować?


- To na razie tajemnica - mówi Anna Kłopocka. - Uczestnicy fotomaratonu konkursowe tematy poznają dopiero w trakcie zabawy. Na wykonanie każdej pracy będą mieli dokładnie jedną godzinę.


Główna organizatorka konkursu podpowiada na co należy się nastawić i przypomina, z czym przyszło zmagać się fotografom jesienią ubiegłego roku. Podczas pierwszego Fotomaratonu na uczestników czekały bowiem również trzy tematy - każdy opatrzony komentarzem:

1. "Z lekką nutką czerwieni..." - odkąd fotografia nabrała kolorów, fotografowie podzielili się na zwolenników nowej techniki i tych czarno-białych... Na rozgrzewkę zdjęcie z istotnym elementem w kolorze czerwieni.

2. "Ratusz" - czy może być trudniejszy temat niż temat oczywisty? Jak sfotografować ciekawie coś, co było fotografowane już tysiąc razy? To jest wyzwanie! Temat drugi: ratusz.

3. "Punkt zwrotny" -znacie to ze szkoły? Interpretacja wiersza: "co autor miał na myśli?" Fotografia to nie tylko dokumentacja rzeczywistości, ale i zabawa z wyobraźnią.

Temat ostatni: Punkt zwrotny.


Organizatorzy fotomaratonu przewidują przyznanie sześciu nagród: po jednej dla najlepszych zdjęć w każdej z trzech kategorii oraz trzech nagród dla trzech najlepszych uczestników maratonu. A wszystko to możliwe dzięki grantowi pozyskanemu ze środków Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla miasta Ostrowa.


Wyboru najlepszych zdjęć dokona jury, które w każdej kategorii wybierze pięć najlepszych fotografii. Zwycięzcy Maratonu wyłonieni zostaną na podstawie łącznej liczby punktów uzyskanych w trzech kategoriach.


Kto chce spróbować swoich sił lub po prostu obejrzeć efekty zmagań ostrowskich pasjonatów fotografii powinien pojawić się koniecznie w sobotę, 20 kwietnia, o godz. 10.00 w Niezależnej Galerii Artystycznej "33" przy ul. Wiosny Ludów.

Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę