OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Ostroscrabble, czyli Scrabble po ostrowsku

Ostroscrabble, czyli Scrabble po ostrowsku

redakcja | 03.04.2013

Czy istnieją słowa: karakali, pochrzyn i gambo? Najlepiej wiedzą o tym członkowie funkcjonującego od niedawna Ostrowskiego Klubu Scrabble.


Sympatycy tej najpopularniejszej gry językowej świata mają wreszcie możliwość uczestniczenia w spotkaniach, które integrują i rozwijają ich językowe pasje. Jednak Scrabble to nie tylko bogactwo języka, to także doskonała okazja do ćwiczenia intelektu, ortografii i strategii. Najmłodsi uczestnicy klubu to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11. Szkoły średnie godnie reprezentują uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, którzy występują także w roli gospodarzy, bo właśnie tam odbywają się spotkania. Liczną i jednocześnie bardzo dynamiczną grupę stanowią uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego. Klub odwiedzają też, choć jak na razie dość nieśmiało, dorośli, którzy nie pozwalają odpoczywać swoim szarym komórkom.



- Nie zapominajmy, że słowa to niezwykłe tworzywo, którym posługujemy się na co dzień, często nie zdając sobie sprawy, z ich mocy i potęgi. Scrabble uczą odpowiedzialności za swoje decyzje, są też okazją do wewnętrznego wyciszenia i niezwykłej zabawy w kręgu fascynatów tej subkulturowej gry – mówi Ewa Sikorska, współzałożycielka Ostrowskiego Klubu Scrabble.


Inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że ostroscrabble staną się scrabblową potęgą, zwłaszcza, że już 13 - 14 kwietnia 2013 r. odbędą się w naszym mieście I Ogólnopolskie Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego o puchar Prezydenta Miasta, a dzień wcześniej, czyli 12 kwietnia II Mistrzostwa Szkół Powiatu Ostrowskiego o puchar Starosty Ostrowskiego.


- Chcemy popularyzować tą grę w naszym regionie, stąd też pomysł organizacji mistrzostw. Zasięg ogólnopolski gwarantuje udział najlepszych scrabblistów z kraju. Na uczestników czekają nagrody i niespodzianki oraz miła atmosfera. Zapraszamy wszystkich miłośników Scrabble do dobrej zabawy – mówi Danuta Połomska, założycielka Ostrowskiego Klubu Scrabble i członek Polskiej Federacji Scrabble.


Spotkania Ostrowskiego Klubu Scrabble odbywają się w każdą środę od godziny 15.00 do ostatniego uczestnika w Zespole Szkół Technicznych, przy ulicy Poznańskiej 43.


Strona klubu: www.facebook.com/OstrowskiKlubScrabble


Informacje o mistrzostwach: http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=705#info

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również




FOTORELACJE



+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę