OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Lider poza zasięgiem
fot. Wojtek Tarchalski
Jakub Tomczak

Lider poza zasięgiem

Patryk Pankowiak | 23.03.2013

Gwardia Opole dobitnie udowodniła, dlaczego lideruje w I-ligowym gronie. Na własnej skórze przekonali się o tym piłkarze ręczni z Ostrowa Wielkopolskiego.


Faworyci niedzielnego pojedynku od razu zaczęli od mocnego uderzenie i po kilku minutach prowadzili już 7:1. Bardzo dobra, agresywna obrona w połączeniu z szybkim, skutecznym atakiem, wyprowadziła ich na wysokie prowadzenie, które pielęgnowali już do ostatniego gwizdka.


Bezradna Ostrovia starała się zniwelować starty, ale przyjezdni z Opola cały czas "trzymali rękę na pulsie". Szczypiorniści lidera grupy B I-ligowych rozgrywek przewyższali miejscowych również warunkami fizycznymi, co wyraźnie widać było w grze blisko koła.


Druga połowa niewiele różniła się od tej inaugurującej. KPR trafiali 2-3 bramki z rzędu, po czym w trans wpadali piłkarze ręczni Gwardii. Ponadto bardzo dobrą zmianę dał golkiper opolskiej drużyny - Romatowski.


Po stronie Ostrovii niezły mecz rozegrał natomiast Jakub Tomczak, który wielokrotnie karał rywali ze skrzydła. Najlepszy strzelec KPR uzbierał tym razem 8 bramek.


Gwardia po zwycięstwie w Ostrowie umocniła się na szczycie tabeli, notując 18. triumf z rzędu. Dla podopiecznych Filipa Orleańskiego jest to natomiast druga porażka, wliczając ostatnie derbowe starcie. - Zespół Gwardii to zdecydowanie wyższa półka od nas. Jeśli jest odpowiednio zmotywowany nie jest mu w stanie nikt zagrozić. Sama ambicja nie wystarczy aby się przeciwstawić takiej drużynie - mówił po meczu trener miejscowych.


KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Gwardia Opole 31:38 (13:19)


Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Tomczak 8, Jaszka 5, Martyński 5, Stupiński 3, Dutkiewicz 3, Wasilek 2, Kierzek 2, Bielec 2, Piosik 1, Sobczak, Szefner, Śliwiński.

Karne: 1/3 Kary: 10 minut

Gwardia: Donosewicz, Fiodor, Romatowski - Krzyżanowski 6, Migała 6, Swat 4, Prokop 4, Szolc 3, Adamczak 3, Płócienniczak 3, Knop 2, Kłoda 2, Drej 2, Serpina 2, Śmieszek 1, Kulak.

Karne: 1/4 Kary: 12 minut

Kategoria: SportPiłka ręczna
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę