OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Pijany kierowca miał 2 promile alkoholu - o włos od tragedii

Pijany kierowca miał 2 promile alkoholu - o włos od tragedii

redakcja | 20.03.2013

Policjanci z posterunku w Przygodzicach zatrzymali w miniony piątek, nietrzeźwego kierowcę ciężarowego mercedesa. Jego zatrzymanie było możliwe m.in. dzięki przytomnej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego. Kierowca ciężarówki miał nieco ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek po godz. 15.00, a więc w czasie wzmożonego ruchu związanego m.in. z weekendem. Kierowca tira, jadąc w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego drogą krajową nr 25, zwrócił uwagę na nietypowy tor jazdy jadącego przed nim ciężarowego mercedesa. Próba wyprzedzenia tego pojazdu nie powiodła się, albowiem ciężarówka nagle zjechała na środek drogi, uniemożliwiając wykonanie tego manewru. Kierowca mercedesa zwalniał pojazd jadąc 20 km/h i za chwilę nagle przyśpieszał. Będąc w rejonie Antonina, kierowca tira zadzwonił na policję, opisując zaistniałą sytuację i informując o kierunku przemieszczania się tego pojazdu.


Dyżurny ostrowskiej komendy natychmiast skierował na trasę policyjny patrol, w wyniku czego doszło do zatrzymania ciężarówki, która właśnie zjeżdżała na przydrożny parking. Od kierującego, 44-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alcotestem wykazało u niego 2,16 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjantom wyjaśniał, że podczas kierowania pił piwo. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.


Właściwa reakcja kierowcy tira, być może pozwoliła na uniknięcie kolejnej tragedii.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę