OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
XII Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA

XII Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA

redakcja | 17.03.2013

XII Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA odbył się 12 marca 2012 roku w Ostrowskim Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Przeglądzie udział wzięło 10. zespołów teatralnych z Kalisza, Pleszewa, Ostrzeszowa, Odolanowa, Konarzewa, Kępna, Poznania, Mosiny i Ostrowa.


Inicjatorem i organizatorem przeglądu jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze Stowarzyszeniem wspomagającym działalność Zespołu Szkół Specjalnych Promyk, a jego uczestnikami są uczniowie szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych oraz dorośli skupieni w warsztatach terapii zajęciowej i środowiskowych domach samopomocy z terenu Wielkopolski.


Aktorów, instruktorów, publiczności oraz przedstawicieli władz samorządowych: Wicestarostę Ostrowskiego Tomasza Ławniczaka i Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Sportu Rady Miejskiej Andrzeja Kornaszewskiego powitała dyrektor szkoły Beata Serbakowska, która złożyła jednocześnie podziękowania dla Powiatu Ostrowskiego oraz Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski za finansowe wsparcie przedsięwzięcia.Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne Jury w składzie: dr Anita Stefańska – adiunkt na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym UAM, członek Zarządu Stowarzyszenia Arteterapeutów „Kajros”, autorka wielu publikacji dotyczących teatru osób niepełnosprawnych, Violetta Sikora – instruktor teatralny z MDK w Ostrowie Wielkopolskim, oraz Paulina Dobrzyńska – plastyk.


- Cieszę się bardzo, że poziom przeglądu z roku na rok jest coraz wyższy zarówno, co do tematu sztuki jak i ich koncepcji. Przez dwanaście lat funkcjonowania tego festiwalu zrobiona została potężna praca. Dziękuję za to wszystkim instruktorom – powiedziała przewodnicząca jury Anita Stefańska.


Jury postanowiło przyznać I miejsce grupie teatralnej Bez Kurtyny z ZSS z Słupii koło Kępna za spektakl pt. „Sąd Króla Salomona”, II miejsce grupie Swoboda z ZSS nr 101 w Poznaniu – spektakl pt. „Talenty mieszkają w piórniku”, a II miejsce grupie Stokrotki z Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu za przedstawienie „Czerwony Kapturek”.


Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymała grupa Kajtuś Czarodziej z ZSS im. Janusza Korczaka w Ostrowie za przedstawienie pt. „Bajka o wilku i siedmiu koźlątkach”, drugie – Koło Żywego Słowa z SOSW w Ostrzeszowie – „Bajka o żyrafie”.


Wszystkie zespoły otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na zakończenie Przeglądu Starosta Ostrowski Paweł Rajski skierował wiele ciepłych słów do uczestników i organizatorów imprezy wyrażając nadzieję, że spotkamy się za rok.


- Jestem pełen podziwu dla was za to, co robicie, bo zdaję sobie sprawę ile jest przygotowań i stresu. Wszystkim uczestnikom „Maski” gratuluję. Na ręce pani dyrektor Beaty Serbakowskiej chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przygotowali tą kolejną edycję przeglądu – mówił starosta Paweł Rajski.


Na widowni organizatorzy przedsięwzięcia gościli dzieci z ostrowskich przedszkoli, uczniów IV LO w Ostrowie, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pensjonariuszy DPS.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę