OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Wiadukt Odolanowski na finiszu

Wiadukt Odolanowski na finiszu

redakcja | 14.03.2013

Pogoda pokrzyżowała prace przy remoncie Wiaduktu Odolanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Trzeba wylać jeszcze trzy warstwy asfaltu na jezdni i trzy warstwy żywicy na chodnikach. Do tego pomalować pasy i barierki. Niskie temperatury i śnieg uniemożliwiają prace.


- Musimy położyć żywicę na chodnikach, co wymaga przynajmniej jednego tygodnia dobrej pogody. Trzeba wylać trzy warstwy, każda wymaga 24 godzin dobrej temperatury, aby położyć następną. Może zdarzyć się tak, że ze względu na złe warunki pogodowe, nie skończymy pracy przy chodnikach. Postawimy wtedy barierki na żywym betonie. Gdy przyjdzie lato, będziemy je zdejmować i wtedy je zrobimy. Taką alternatywę też bierzemy pod uwagę - mówi kierownik techniczny robót Jarosław Anioł.


Remont wiaduktu – zgodnie z aneksem umowy podpisanym między wykonawcą a inwestorem czyli Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – zakłada, że inwestycja powinna zakończyć się wraz z końcem marca br.


- Potem czekają nas odbiory techniczne, próbne obciążenie obiektu i ruch zostanie przywrócony – dodaje kierownik prac.


Ulica Odolanowska jest drogą wojewódzką. Za remont wiaduktu odpowiada Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Koszt inwestycji to 10 milionów złotych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę