OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Klęska Salosu pozbawiła go gry o II ligę

Klęska Salosu pozbawiła go gry o II ligę

Dawid Bilski | 09.03.2013

Cały czas zaskakiwali in plus, a na koniec rozgrywek zaskoczyli wszystkich in minus. Mowa o siatkarzach Salosu Ostrów, którzy w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego III ligi grupy A stracili szanse na udział w grze o awans do II ligi.


W sobotni wieczór podopieczni Jana Kamińskiego i Mariusza Nowaka rywalizowali w Poznaniu z tamtejszym AZS-em. Przed tym spotkaniem ostrowianie znajdowali się na drugiej, premiowanej lokacie - mieli 1 punkt przewagi nad swoimi przeciwnikami. W teorii wystarczyłoby wygranie 2 setów - w praktyce jednak to się okazało trudne do zrealizowania.


Salos w stolicy Wielkopolski wyszedł na parkiet z zamiarem obronienia swojego miejsca. Pojedynek zakończył się szybko, bo już po 3 setach. Niestety były one przegrane przez ostrowian kolejno 17:25, 12:25, 20:25 Ostrowskim siatkarzom brakło argumentów na podjęcie równorzędnej walki z przeciwnikami. Każdy set wyglądał podobnie - zespół z Poznania już na początku wypracowywał sobie przewagę, którą kontrolował do końca.


Taki wynik sprawił, że Akademicy o 2 punkty wyprzedzili w tabeli Salos. Oznacza to, że ostrowianie zakończyli sezon na trzeciej pozycji. Pozostał duży niedosyt, bo walka o awans do II ligi była na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony jednak pamiętajmy, że Salos był beniaminkiem rozgrywek i mało kto się spodziewał tak dobrych wyników. Na pewno mimo niepowodzenia w ostatnim spotkaniu sezon 2012/2013 w wykonaniu ostrowskiego zespołu zapiszemy na plus. Siatkarze dostarczyli kibicom, którzy licznie pojawiali się na ich spotkaniach wielu emocji.


AZS Poznań - Salos Ostrów 3:0 (25:17, 25:12, 25:20)

Kategoria: SportSiatkówka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę