OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Żarty się skończyły - derby z nożem na gardle
fot. Wojtek Tarchalski
Zespół BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Żarty się skończyły - derby z nożem na gardle

Patryk Pankowiak | 09.03.2013

Jeśli Stalówka chce awansować do posezonowych rozgrywek, nie może pozwolić sobie już na chwilę słabości. Sprawy nie ułatwia fakt, że potencjalnych kandydatów do TOP 8 jest wielu.


41 punktów na koncie, 14 zwycięstw, 13 porażek. Takim bilansem może pochwalić się w I-lidze aż pięć ekip, które najprawdopodobniej rozstrzygną między sobą walkę o awans do tegorocznych play-off. Do końca sezonu zasadniczego zostały dokładnie trzy kolejki. Każde spotkanie będzie więc miało ogromne znaczenie.


Stalówka na własnym parkiecie wystąpi jeszcze na pewno dwukrotnie. W najbliższą niedzielę, 10 marca, o godzinie 18:30 Stal podejmie przyjezdnych z Poznania, a za dwa tygodnie AZS Radex Szczecin. W między czasie, podopiecznych Mikołaja Czai czeka jeszcze bardzo trudny pojedynek w Toruniu.


W niedzielnym spotkaniu bardzo ciekawie zapowiada się walka pod koszem, gdzie naprzeciw siebie staną naprawdę solidni zawodnicy. Doświadczony Wojciech Żurawski spotka na swojej drodze godnego rywala, którym jest z pewnością Adam Metelski. Środkowy jest też najlepiej zbierającym graczem na I-ligowych parkietach (12 zbiórek na mecz) i pierwszym snajperem swojego zespołu.


Do składu Stali powracają Marcin Dymała i Wojciech Szawarski. Obaj wystąpili już w Kutnie, ale tam ich skuteczną grę ograniczyły jeszcze nie do końca wyleczone kontuzje. Ostrowski zespół pokłada również spore nadzieje w osobie Filipa Matczaka, który przecież tak świetnie spisywał się w ostatnim ligowym pojedynku.


Akademicy z Poznania na parkiecie rywala wygrali tylko raz w trwającym sezonie. Stalówka w niedzielę nie może pozwolić sobie już na najmniejszy błąd. Jak faktycznie będzie? Czy miejscowy zespół BM Slam Stali sprosta oczekiwaniom i ogra przyjezdnych? Wszystko zweryfikuje parkiet.

Kategoria: SportKoszykówka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę