OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..
Artur Bieliński rezygnuje z działalności na rzecz żużla
fot. Wojciech Tarchalski

Artur Bieliński rezygnuje z działalności na rzecz żużla

Redakcja | 28.02.2013

Jak poinformowały dziś władze żużlowej Ostrovii, Pełniący Obowiązki Prezesa Artur Bieliński zrezygnował z pełnionej funkcji. Poniżej przedstawiamy stanowisko klubu oraz oświadczenie Artura Bielińskiego.


Szanowni Państwo,

W dniu 25.02.2013r. Pan Artur Bieliński złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji p.o. Prezesa Stowarzyszenia ŻKS OSTROVIA.

Mając na uwadze niegospodarność, brak przejrzystości finansowej oraz brak rozliczeń finansowych za lata poprzednie, których do dnia dzisiejszego nie przedstawił Zarządowi Stowarzyszenia, rezygnacja została przyjęta i z dniem 01.03.2013r. Pan Artur Bieliński nie będzie reprezentował Stowarzyszenia ŻKS OSTROVIA.

Wszelkie zobowiązania finansowe będą nadal realizowane zarówno przez Stowarzyszenie ŻKS OSTROVIA jak i nowopowstałą spółkę Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia Sp. z o.o.

W załączeniu przesyłamy pismo złożone przez Pana Artura Bielińskiego.


 

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
Komentarze   3
prl   23:16 | 18.12.2018 napisał(a):

pachnie to dziwnie

Społecznik   21:10 | 01.03.2013 napisał(a):

Z powyższego pisma Pana Bielińskiego, wynika, że ostrowski speedway działał na zasadach STOWARZYSZENIA ZWYKŁEGO, zarejestrowanego w zeszycie u Pana Starosty. Jak zatem były prowadzone rozliczenia finansowe, skoro "stowarzyszenie zwykłe winno utrzymywać się jedynie ze składek członkowskich". W jaki sposób obracano tak dużymi kwotami płacąc zawodnikom i pozyskując środki od sponsorów za reklamę, skoro stowarzyszenie zwykłe takiej działalności prowadzić nie może. Urząd Skarbowy śpi w Ostrowie i przygląda się temu? Gdy grupa ludzi chce założyć stowarzyszenie to w Urzędzie Skarbowym, nie potrafią wyjaśnić i pokierować prawdziwych entuzjastów, społeczników a na niektóre organizacje od kilku lat przymyka oczy.
Szukałem w Krajowym Rejestrze Sądowym "Stowarzyszenia Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia" i takowego nie ma. W rejestrze figurują inne zacne ostrowskie organizacje jak np. TOWARZYSTWO SPORTOWE OSTROVIA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM (KRS: 0000045100), TOWARZYSTWO PIŁKARSKIE OSTROVIA 1909 (KRS: 0000332739). Sprawdźcie Państwo sami: http://www.krs-online.com.pl/?p=6&look=ostrovia
Niech zatem nikt sobie formą stowarzyszenia nie zakrywa dziwnych interesów w moim mieście, bo w ten sposób szarga dobre imię innych stowarzyszeń zwykłych i tych rejestrowych z KRS.
Prawo jest jednakowe dla wszystkich w tym kraju:
Zakładając stowarzyszenie należy zastanowić się w jakiej formie chcemy je prowadzić, mamy bowiem do wyboru dwie możliwości – stowarzyszenie rejestrowe lub stowarzyszenie zwykłe. Istnieją pomiędzy nimi poważne różnice dotyczące sposobu ich powstawania, składu i zasad funkcjonowania.


Założenie stowarzyszenia rejestrowego wymaga zrzeszenia co najmniej 15 osób i złożenia do sądu rejestrowego wniosku. Dokument ten powinien zawierać:
1. statut stowarzyszenia,
2. imienną listę założycieli wraz z ich własnoręcznymi podpisami, datami i miejscami urodzenia oraz adresami zamieszkania,
3. protokół z wyboru komitetu założycielskiego,
4. adres siedziby stowarzyszenia.
Z chwilą wpisu do rejestru nabywa ono osobowość prawną.Stowarzyszenie zwykłe jest „uproszczoną” forma stowarzyszenia. Nie posiada osobowości prawnej, a jego założenia wystarczą 3 osoby. Nie potrzeba także rejestrować go w KRS, wystarczy poinformować na piśmie starostę podając podstawowe informacje o stowarzyszeniu:
1. nazwę,
2. cel, teren i środki działania,
3. adres siedziby,
4. dane przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.
Jeżeli w ciągu 30 dni nie zakazano sądownie działalności stowarzyszenia, może ono rozpocząć swoją działalność.Zasadniczą różnicę pomiędzy tymi dwiema formami organizacji stanowi także sposób ich finansowania. Jak wynika z ustawy Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855) stowarzyszenie zwykłe winno utrzymywać się jedynie ze składek członkowskich. Natomiast stowarzyszenie rejestrowe może pozyskiwać środki na swoją działalność z prowadzonej przez nie działalności gospodarczej, przyjmować darowizny, spadki i zapisy, otrzymywać dotacje i korzystać z ofiarności publicznej.

kibol   12:50 | 28.02.2013 napisał(a):

500 tys długu, wstyd Panie były Prezesie :(

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Uchwyty tokarskie. wczoraj   (do końca 13 dni)
Imadła maszynowe różne wczoraj   (do końca 12 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie