OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Forum Synagoga w gronie nominowanych
fot. Biuro Prasowe UM
Forum Synagoga

Forum Synagoga w gronie nominowanych

redakcja | 21.03.2012

Remont ostrowskiej Synagogi w gronie projektów nominowanych w jubileuszowej V edycji Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich.” Konkurs organizowany jest corocznie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.


Głównym założeniem konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z Unii Europejskiej, które przyczyniły się do podniesienia walorów turystycznych i kulturalnych Polski.


Główne nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. Projekt miejski pn.„Remont i adaptacja na cele kulturalne budynku synagogi w Ostrowie Wielkopolskim” otrzymał nominację w kategorii „Zabytek”.


- Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie kapituła nominowała projekty do nagród głównych. W drugim, spośród wszystkich nominowanych, w każdej z siedmiu kategorii, wybrane zostaną zwycięskie projekty. Funkcjonowanie w wyremontowanym obiekcie Forum Synagoga pretenduje aktualnie o nagrodę główną w kategorii „Zabytek” - mówi Karolina Pilarczyk – Dworaczyńska kierownik Biura Pozyskiwania Środków Zewnętrznych UM.


- Sama nominacja do nagrody głównej w tak prestiżowym konkursie to już duże wyróżnienie. Konkurencja była duża. Na konkurs wpłynęło w sumie 256 zgłoszeń – podkreśla Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Konkurs ma swoje wydanie także w sieci internetowej, gdzie zwycięski projekt wybierany jest przez internautów. Nagrodą w konkursie internetowym jest statuetka „Polska Pięknieje- 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Głosowanie rozpocznie się już wkrótce.
 

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w maju w Warszawie.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę