OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Policzyli osoby bezdomne

Policzyli osoby bezdomne

redakcja | 18.02.2013

57 osób bezdomnych, w tym 38 z Ostrowa Wielkopolskiego - to wynik ogólnopolskiej akcji liczenia osób bezdomnych przeprowadzonej na terenie miasta. Najwięcej z nich to mężczyźni przebywający w Noclegowni i Schronisku dla mężczyzn im. św. Brata Alberta. Badanie odbyło się w nocy z 7 na 8 lutego 2013 roku.


Liczenie zostało przeprowadzone wśród osób bezdomnych przebywających m.in. w: noclegowniach, ogrzewalniach, schroniskach dla osób bezdomnych, mieszkaniach chronionych, szpitalach, zakładach karnych, pustostanach, domkach i altanach działkowych. To tam trafili ankieterzy, którzy liczyli osoby bezdomne oraz przeprowadzili z nimi wywiad. Kwestionariusz zawierał pytania dotyczące m.in. płci i wieku osoby bezdomnej oraz przyczyny bezdomności.


- W ramach wspólnych działań przeprowadzono ankiety z 57 osobami bezdomnymi. Wśród nich 38 osób to osoby, które jako ostatnie miejsce zamieszkania wskazały Ostrów Wielkopolski. Najwięcej bezdomnych, bo aż 45 osób, to mężczyźni przebywający w Noclegowni i Schronisku dla mężczyzn im. św. Brata Alberta. 7 osób przebywało w Areszcie Śledczym, natomiast 5 na ogródkach działkowych - mówi Jolanta Łykowska, kierownik Biura ds. Zdrowia i Rodziny UM.


W akcję zaangażowane były takie służby jak: Policja, Straż Miejska, MOPS, Szpital, Noclegownia i Schronisko dla mężczyzn im. św. Brata Alberta, Caritas, Służba Ochrony Kolei.


Akcję koordynował Wojewoda Wielkopolski. Przedsięwzięcie zostało zarządzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


Badanie w Ostrowie Wielkopolskim zostało przeprowadzone po raz pierwszy.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę