OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Oszustka przekleiła kody kreskowe żeby zapłacić mniej w sklepie
Kod kreskowy

Oszustka przekleiła kody kreskowe żeby zapłacić mniej w sklepie

redakcja | 29.01.2013

„Oko Wielkiego Brata" jak często mówi się o kamerach monitoringu, zlokalizowało w jednym z ostrowskich marketów nieuczciwego klienta. Ochrona sklepu zatrzymała 57-letnią kobietę, która chciała kupić droższy towar płacąc za niego niższą cenę.


Zamieszkująca na terenie powiatu ostrowskiego, 57-letnia kobieta będąc w jednym z ostrowskich marketów budowlanych, postanowiła przechytrzyć obsługę sklepu. Kliny zabezpieczające do drzwi, bo taki towar miała zamiar kupić, kosztowały około 12 złotych. Jednakże kobieta, chcąc wejść w posiadanie lepszego jakościowo towaru ale za niższą cenę, przekleiła kody kreskowe z towaru o mniejszej wartości, przez co w kasie naliczono jej niecałe 5 złotych. Zdarzenie zostało jednak zarejestrowane przez sklepowy monitoring i pracownicy ochrony po zatrzymaniu kobiety przekazali ją w ręce ostrowskich policjantów. Oszustka chciała w ten sposób zaoszczędzić 7 złotych. Za taką formę oszczędności będzie musiała tłumaczyć się przed sądem. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą nawet do 8 lat więzienia.


To nie jedyne przypadki, kiedy klienci pojawiają się w sklepach z nieuczciwymi zamiarami. Przekonała się o tym boleśnie ekspedientka jednego z ostrowskich sklepów odzieżowych. Dwóch mężczyzn weszło do sklepu tuż przed jego zamknięciem. Kiedy jeden z nich pod pretekstem zakupu poprosił sprzedawczynię o pokazanie rzeczy, drugi w tym czasie wykorzystując ten fakt, skradł z kasy sklepowej całodzienny utarg.


Zarówno sprzedawcy jak i klienci powinni pamiętać, że przez sklepy przewija się wiele osób, które czekają tylko na moment nieuwagi, kradnąc pozostawione na ladzie sklepowej lub w wózkach torebki, telefony komórkowe, wystające z naszych kieszeni portfele lub tak jak w opisanym przypadku niezabezpieczone odpowiednio sklepowe utargi.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę