OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

CPR

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

CPR

Postprzez sztywniak » 26 Sie 2010, 20:32

http://www.poznan.uw.gov.pl/c/portal/la ... =PUB.1.567
Pod tym linkiem znajdziecie : Wojewódzki Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2011-2013.
Wszystko dokładnie opisane.
aha i jeszcze jedno : hau hau , odszczekuje to co napisałem odnośnie 18 stanowisk w CPR. Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam. Dałem się wprowadzić w błąd przez :

"Mówienie o tym, że to, co w tej chwili jest, da się udoskonalić, dostawiając jedno stanowisko - biurko czy szafę, jest pomyleniem pojęć. Ma powstać zupełnie inna jakość, zupełnie inaczej zorganizowana. Dyspozytornia ma mieć przynajmniej 18 stanowisk kierowania. Żadne z obecnych stanowisk kierowania, ani w Kaliszu, ani w Ostrowie takich warunków nie ma. Musi być baza informatyczna. Założenie jest takie, że sala operacyjna ma mieć stokilkadziesiąt metrów kwadratowych, a pod tym ma być niewiele mniejsza serwerownia" - wyjaśnia Wieńczysław Prokop." (www.rc.fm)

Pan komendant mija się z prawdą w kilku sprawach :
Nie jest prawdą że dyspozytornia wg planów ministerstwa ma mieć 18 stanowisk kierowania. Może Kalisz ma plan wybudowania takiej ale Plan ministerstwa zakłada ilość stanowisk nie mniejszą niż 1 stan / 150 tyś mieszkańców.
W regionie który ma być obsługiwany przez CPR w Kaliszu zamieszkuje 667 734 mieszkańców. Na wyrost zakładamy więc że potrzebnych jest 5 no z rozmachem 6 stanowisk. Być może Pan Komendant zobaczył jakąś wizualizację i szybko policzył monitory na biurkach bo na każdym stanowisku mają być 3 i stąd wyszło mu 18.

Kolejna nieprawda to baza informatyczna. Ktoś tu nawet na forum napisał że światłowody itd.. ;-) Informuje niewiedzących że Ostrów posiada kilka niezależnych połączeń światłowodowych na zewnątrz od różnych operatorów. Zaryzykuje nawet stwierdzenie że posiada ich więcej niż Kalisz.

Kolejna nieprawda to stokilkadziesiąt metrów powierzchni centrum.
Wymagania Ministerstwa to conajmniej 6m2/stanowisko.

Kolejna nieprawda to powierzchnia serwerowni. Tu Pan Komendant może nie wiedzieć że komputery troche się zmniejszyły od czasów Odry i w 2 szafach RACK mieści się 6 serwerów , zasilanie awaryjne , duża centrala telefoniczna, switche itd..

Zaznaczam że nie mam pretensji do mieszkańców Kalisza za to że będzie u Nich CPR a tylko chciałem wyprostować błędną wypowiedz Pana Komendanta którą nieświadomy błedu powtarzałem.
Wydawało mi się że dziennikarze z RC są rzetelni i weryfikują artykuły przed publikacją ale już wiem że to był jeden z artykułów który miał rozpocząć kolejną wojenkę Ostrów -Kalisz.

tyle

Sztywniak
sztywniak

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez sector » 26 Sie 2010, 20:49

Sztywniak się nawrócił! :)
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez sztywniak » 26 Sie 2010, 20:52

sector napisał(a):Sztywniak się nawrócił! :)

ale ja wcale się nie nawróciłem. ;-)
Nadal uważam że cała ta wrzawa o CPR i WKU to zbliżające się wybory.
sztywniak

Postprzez sector » 26 Sie 2010, 21:00

Niestety Ostrów musi zawsze robić wrzawę, żeby coś osiągnąć. W przeciwieństwie do naszych sasiadów z północnego-wschodu, którym "się należy".
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez sztywniak » 26 Sie 2010, 21:12

sector napisał(a):Niestety Ostrów musi zawsze robić wrzawę, żeby coś osiągnąć. W przeciwieństwie do naszych sasiadów z północnego-wschodu, którym "się należy".

hmmm no wiesz, jakby nie patrzeć to Kalisz ma o 1/3 więcej mieszkańców i przypuszczam że był to jeden z argumentów.

W tej całej wrzawie brakuje mi jeszcze informacji kto sfinansował Ostrowski CPR bo wydaje mi się że to były pieniądze z Ministerstwa Zdrowia przekazywane przez Wojewodę ale oczywiście sprawdzę to.

aha w związku ze zmianami w CRP i tym że nasze zespoły ratownicze obsługują też powiat Ostrzeszowski jeden z zespołów zostanie przesunięty z Ostrowa do Przygodzic żeby czas reakcji był szybszy.

Polecam wszystkim lekturę planów na stronie UW Poznań ponieważ zawiera wiele cennych informacji o ochronie naszego zdrowia i zagrożeniach w regionie.

Jeszcze jeden link z informacjami o stanie obecnym i od 2011
http://wzk.poznan.uw.gov.pl/?q=node/98

Sztywniak
sztywniak

Postprzez mr menti » 26 Sie 2010, 23:19

sztywniak napisał(a):
sector napisał(a):Niestety Ostrów musi zawsze robić wrzawę, żeby coś osiągnąć. W przeciwieństwie do naszych sasiadów z północnego-wschodu, którym "się należy".

hmmm no wiesz, jakby nie patrzeć to Kalisz ma o 1/3 więcej mieszkańców i przypuszczam że był to jeden z argumentów.
[list=]

no tak ma bo sobie poprzyłączał wszystkie okoliczne wiochy aby nie być województwem z liczbą mieszkańców ponizej 100 tys.[/list]
mr menti

Miejscowość: Ostrów Wlkp

Postprzez sector » 27 Sie 2010, 07:04

mr menti napisał(a):no tak ma bo sobie poprzyłączał wszystkie okoliczne wiochy aby nie być województwem z liczbą mieszkańców ponizej 100 tys.[/list]

Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie w 2000 roku włączenie w granice miasta Kalisza trzech wsi z powiatu ostrowskiego: Dobrzeca, Sulisławic i Sulisławic Kolonii, dziś Kalisz miałby poniżej 100tys mieszkańców.
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez kristover » 27 Sie 2010, 07:48

Uważam że powinni to wszyscy jasno powiedzieć, że w takim wypadku jeżeli nie będzie zmiany decyzji o CPR, Pan Jędzrzejak nie ma co startować w wyborach. Jest to jego prywatna porażka (bynajmniej powinien to tak traktować gdyby miał trochę honoru). Jak można chcieć aby ludzie oddali na kogoś głos jeżeli nie umie się załatwić spraw dla własnego regionu. Czasami nie rozumiem polityków i tego politycznego zacietrzewienia, kurcze siedzi Kruszyński (według mnie wysoko), pojechać do niego rozmówić się z nim, "olać" to z jakiej jest partii, chodzi o wspólne dobro. Jeżeli Grobelny nie wygra wyborów (chociaż nie pamiętam czy w ogóle może startować) to i Kruszyński długo nie posiedzi na stanowisku, stracimy wtedy możliwość jakiegokolwiek ruchu.

A co do włączenia okolicznych wiosek jestem zdecydowanie,za bo to właśnie wychodzi przy takich decyzjach, patrzy się tylko na wielkość, a nie na gospodarność (a mówią że wielkość nie ma znaczenia).

Takie małe przypomnienie: Kiedyś teren gdzie dziś stoi Baza magazynowa znanego koncernu należał do Gorzyc Wielkich, dziś jest to wycinek (dosłownie) należący do Ostrowa Wlkp., czyli jak się chce i jest potrzeba to można, tylko chętnych do działania potrzeba, a nie do pierdzenia w stołki.
kristover

Postprzez meister » 27 Sie 2010, 07:57

A co ma wspólnego vice prezydent Poznania z wojewodą ?
meister

Miejscowość: POS/CB/PO

Postprzez sector » 27 Sie 2010, 09:33

W załączeniu do postu kristover'a mapka, która daje uzmysłowić jak Ostrów kisi się w swoich granicach administracyjnych.
We wszystkich miejscowościach ściśle przylegających do jego granic, stanowiących jeden ciąg urbanistyczny (tablica graniczna między kolejnymi domami) mieszka kilkanaście tysięcy OSTROWIAN. Tak OSTROWIAN, bo czym oni się niby różnią (są gorsi?) od sąsiada z Ostrowa mieszkającego dwa domy dalej czy sąsiada z ulicy mieszkającego naprzeciwko (ul. Sosnowa)?
Wszyscy oni zapytani będąc na wczasach skąd przyjechali nie powiedzą "z Gorzyc Wielkich" czy "z Jankowa Przygodzkiego" albo "Topoli" tylko powiedzą, że mieszkają w Ostrowie wielkopolskim. Co zresztą jest całkowitą prawdą, bo obecne granice są wirtualne.

Popatrzmy na Kalisz i porównajmy z Ostrowem obszar zabudowany i granice administracyjne. Oczywiście skala taka sama obu mapek.

Image
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez meister » 27 Sie 2010, 09:50

Pytanie czy ludzie z okolicznych miejscowości chcieliby być włączeni do miasta bo wiąże się to z wyższymi kosztami. Dlaczego ludzie się wyprowadzają pod Ostrów? Nie tylko dlatego ,ze na wsi żyje się sielankowo tylko dlatego, że jest taniej.

Z drugiej strony korzystają oni z miejsc pracy w mieście, z przedszkoli, szkół, służby zdrowia itp.

Bydgoszcz już kilka razy próbowała czegoś takiego i tylko chyba jedna miejscowość była bardziej na tak reszta zdecydowanie na nie.
meister

Miejscowość: POS/CB/PO

Postprzez kristover » 27 Sie 2010, 11:27

meister napisał(a):A co ma wspólnego vice prezydent Poznania z wojewodą ?

W sumie nic ale każda droga do sukcesu jest dobra liczy się ilość sznurków.
A co do przyłączenia okolicznych wiosek, zrobić to administracyjnie, tak ma być i już, takie jest moje zdanie.

a na fotkach od sector widać doskonale jak "pola" powiększają Kalisz. Podejrzewam że po scaleniu obszarowo będziemy więksi :D
kristover

Postprzez sztywniak » 27 Sie 2010, 12:55

Zauważcie jedną sprawę która umknęła a mianowicie : jaka jest data zatwierdzenia planu ratownictwa a kiedy się rozpoczęła burza.
Idą wybory jak nic. Żeby tylko to się przeciwko Nim nie obróciło.

Sztywniak
sztywniak

Postprzez Kaliszman » 27 Sie 2010, 16:10

Sztywniak ty juz jesteś dla niektórych zdrajcą zwłaszcza dla Sectora. Dla którego racjonalne myślenie jest nieznanym zjawiskiem. Mam tu na myśli, zwłaszcza stosunki Kalisz Ostrów. Wstrętny Kalisz, czekający tylko, aby zniszczyc Ostrów.
Mr menti widac jakieś nowe dane. Sadzisz człowieku, że na tych terenach żyją takie tłumy ludzi. Na dodatek okoliczne wsie same chiały znaleść się w granicach Kalisza. Nikt nikogo, do niczego nie zmuszał. Może trochę mniej tej nienawiście wobec Kalisza.
Kaliszman

Miejscowość: Stolica WW

Postprzez sztywniak » 27 Sie 2010, 16:34

Kaliszman napisał(a):Sztywniak ty juz jesteś dla niektórych zdrajcą zwłaszcza dla Sectora. Dla którego racjonalne myślenie jest nieznanym zjawiskiem. Mam tu na myśli, zwłaszcza stosunki Kalisz Ostrów. Wstrętny Kalisz, czekający tylko, aby zniszczyc Ostrów.

eeee myślę że tak źle nie jest , każdy ma prawo do swojego zdania a ja poprostu wolę żyć w przyjaźni.
Ostatni czas pokazał że trzeba wszystko dokładnie sprawdzać zanim się po kimś powtórzy bo nasi politycy mają ciągoty do wyolbrzymiania (szczególnie przed wyborami)

Kaliszman napisał(a):Mr menti widac jakieś nowe dane. Sadzisz człowieku, że na tych terenach żyją takie tłumy ludzi. Na dodatek okoliczne wsie same chiały znaleść się w granicach Kalisza. Nikt nikogo, do niczego nie zmuszał. Może trochę mniej tej nienawiście wobec Kalisza.

Dane faktyczne dla powiatów przy czym całego powiatu nie da się wcielić w żadne z miast :

kaliski miasto :108 tyś
kaliski wieś : 79 tyś
ostrowski miasto: 84 tyś
ostrowski wieś : 74 tyś

Zmiany administracyjne są nam bardzo potrzebne bo się dusimy z rozwojem miasta. Po tych liczbach widać że w kaliskim proporcje są trochę inne.
Niestety to zależy od mieszkańców okolicznych wsi czy mają interes w przyłączeniu do Ostrowa.

Sztywniak
sztywniak

Następna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość