OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

turystyczne okolice ostrowa

Tematy związane z turystyką w naszym regionie. Przyroda, geografia oraz historia.

Moderatorzy: sector, szymon

Postprzez Rico » 20 Kwi 2006, 10:09

dokładnie tak

Ostrów Wielkopolski czy Ostrów Lubelski - w Ostrowie
Ostrów Mazowiecka - w Ostrowi

choć de facto skoro ostrów to synonim słowa wyspa, to chyba jednak rodzajnik żeński być powinien ;) ale ja jednak wolę ten Ostrów, niż ta Ostrów ;)
you're as good as your last performance

"Prowadzenie od startu do mety nuży."
Rico
Moderator

Miejscowość: Waryńskiego, Tuwima etc.

Postprzez har » 20 Kwi 2006, 10:45

a tamto nad Morzem to Ostrowo i też dobrze 8)
har

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez Szycha » 20 Kwi 2006, 13:44

Rico napisał(a):
kamila napisał(a):W Ostrowie polecam http://www.urlopwpolsce.pl/miejsce.php?plid=1998 , a moze znacie lepsze miejsce w tej okolicy ????

a to co ma być? :o

To jest reklama serwisu, po najniższej linii oporu. Na miejscu moderatora dawno bym to usunął.
Szycha

Postprzez Gość » 20 Kwi 2006, 20:24

pitereQ napisał(a):"Lido" w Antoninie :lol:

Proponuję wycieczkę okolice Sośnii
Poza wyrżnientym wczoraj dębem Janem k. stacji PKP pozostało mnóstwo niezinwentaryzowanych Cudów ...
Noclegi możliwe BIAłY DANIEL
Wejdźcie na stronę UG Sosnie - księga gości dowiecie sie jak gmina traktuje przyrodę
Gość

Re: turystyczne okolice ostrowa

Postprzez Gość » 18 Lut 2007, 01:59

:/[/quote]
Brakuje turystów, ponieważ nie ma praktycznie żadnej promocji okolic Ostrowa ze strony powiatu lub innych instytucji! Sami mieszkańcy nie wiedzą, co oferuje region, a co dopiero turyści. Trzeba to zmienić, bo powiat ostrowski naprawdę jest ciekawy, mamy u nas około 14 lub więcej pałaców, kilkanaście dworów, przynajmniej 30 zabytkowych kościołów i ruiny zamku w Odalanowie :) Lasów również nie brakuje, parków mamy pod dostatkiem. Skoro samorządowy nie wykorzystują tych walorów, my- mieszkańcy możemy się tym zająć. Internet to potężne medium :)
PS. Zaglądaliście kiedyś na oficjalną stronę powiatu? Zobaczcie ile można się z niej dowiedzieć o turystyce. No comment :/[/quote]
Mieszkaniec nie wiem gdzie ty widziales ruiny zamku w Odolanowie nie wprowadzaj ludzi w blad. Zamek odolanowski zostal rozebrany w polowie XIXw wiec nawet najstarsi mieszkancy nie pamietaja jak on wygladal.
Gość

Postprzez Gość » 23 Lut 2007, 23:05

W takim razie sprostowanie: pozostałości zamku w innej budowli, lepiej?
Gość

Postprzez mat60 » 09 Kwi 2007, 12:48

Wg mnie reguła jest taka, że im bardziej na południe tym więcej atrakcji.
Pozwolę sobie skomentować wasze komentarze. Po pierwsze pisaliście o Góreczniku. Miejsce jest ciekawe ale to nie jest atrakcja dla turystów tylko dla ludzi "w trasie" szukających wypoczynku. Na uwagę po pierwsze zasługują stawy przygodzickie czyli rejony Górnej Doliny Baryczy a nie żaden tam Górecznik. Po drugie wspominaliście o Antoninie. Antonin jest dla turystów lubiących przepych. Pałac rzeczywiście imponujący, w końcu to jeden z najcenniejszych zabytków, ale poza tym pałacem pozostają jedynie lasy, lasy, lasy no i staw gdzie można się poddać rozrywkom wodnym. Dalej mamy Odolanów. Miasto ciekawe, ale ciekawsze okolice, tj. Łąki Odolanowskie z rzeką Barycz. To okazja dla turystów chcących obserwować piękno tutejszej przyrody. No i w końcu wspomniana przez Gościa gmina Sośnie. Muszę przyznać, że okolice Sośni to rejon jak najbardziej turystyczny, może trochę niewykorzystany. Przede wszystkim urzekają tam lasy. Jest ich więcej niż połowa obszaru gminy. Najciekawszymi zakątkami gminy są obszary wcielone do Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy tj. Moja Wola, Możdżanów, Szklarka Śląska a także Mariak, Bogdaj, Smugi, Młynik. Obszary te są niezwykle cenne przyrodniczo, rozległe lasy, łąki i stawy stwarzają piękne krajobrazy. Poza tym są to okolice rozsiane wzdłuż dawnej granicy Polsko-Niemieckiej. Panuje tam niezwykły przepych w architekturze. Budynki poniemieckie wtapiają się w krajobrazy późniejszej jak i dzisiejszej architektury. Chyba nie ma wsi gdzie nie byłoby starego folwarku, pałacu, dworu, kościoła czy choćby cennego pomnika przyrody. No bo kto nie chce zobaczyć korkowego dworu w Mojej Woli, dworków w Możdżanowie, czy dębu Jana (4 w LP). To tylko takie wybrane perełki. Ale jest ich więcej a w zasadzie mnóstwo. Ktoś tu pisał o wyciętym dębie w Sośniach. Znalazłem artykuł na http://www.sosnie.ovh.org/podstrony/sciete_pomniki.html , fakty rzeczywiście straszne.. szkoda, że nikt ich za to nie ukarał.

Pozdrawiam:
mat60
mat60

Postprzez lusitano79 » 26 Maj 2009, 13:13

Ja bardzo lubię z rodziną i znajomymi jeździć na stajnę na Hutę koło Odolanowa. Dokłądna nazwa to chyba LBN Huta. Znajduje się zaraz przy lesie - przy polnej drodze na Dębnicę. Są koniki, restauracja z klimatem, plac zabaw dla dzieci, hotel. Naprawdę fajne miejsce bez tłumów. :D

Górecznik mnie osobiście przeraża tym natłokiem ludzi, do tego zaraz obok ruchliwej trasy i te restauracje wyglądające z zewnątrz jak slamsy (poza wigwamem) - bleee
lusitano79

Miejscowość: Poland

Poprzednia

Wróć do Turystyka w regionie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Zobacz również
X

Zobacz również

52. Bieg Republiki Ostrowskiej
52. Bieg Republiki Ostrowskiej
26-paź   1   59
Para prezydencka w Ratuszu
Para prezydencka w Ratuszu
3-sie   2   26