OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrów na 34 miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Ostrów na 34 miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia

Postprzez Contador » 21 Paź 2013, 21:40

Poczytajcie:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1 ... ,id,t.html
Zajmujemy 34 miejsce w Europie pod względem ilości dni z zanieczyszczonym powietrzem (PM10).
Takich dni jest 91 w roku. Oznacza to, że każdy z nas wypala w roku - za darmo - 91 paczek papierosów.
Gratulujemy kolejnym władzom miasta i powiatu doprowadzenie nas do tak "chlubnej" pozycji. Gratulujemy też dziennikarzom ostrowskich gazet i telewizji "czujności" i doboru tematów, które naprawdę dotyczą Ostrowa.
W UM istnieje raport, który mówi o tych zanieczyszczeniach mających swe źródła głównie w komunikacji i sposobie opalania mieszkań - może pora go upowszechnić?
Contador

Re: Ostrów na 34 miejscu w Europie pod względem zanieczyszcz

Postprzez yetino » 12 Sty 2014, 11:46

Ostatnio w okolicach sylwestrowych kiedy wybrałem sie na spacer po Rynku, powietrze było tak ciężkie jakby wysiały w nim tony ołowiu i innego syfu. Zdałem sobie wowczas sprawe ze jakość powietrza w tym miescie a wszczególności w okolicach Aleji Słowackiego Raszkowskiej Konpnickiej jest po prostu zatrważająca. Nie zdziwił mnie fakt ze Ostrow jest na 34 miejscu w Europie choc myslałem ze bedziemy poza top 50. Szkokuje mnie jednak fakt że media i wszyscy dookoła milczą i nic nie robią w tym temacie. TU naprawde NIE DA sie oddychać. Tranzyt 25 tys aut codziennie jak i ogrzewanie tradycyjne sa powodem tego wszystkiego. Mam nadzieje ze po oddaniu obwodnicy za 3 lata choc troche sytuacja sie poprawi. Poki co, codzinnie trujemy sie.
yetino

Postprzez yetino » 09 Sty 2017, 22:28

Wczoraj tj 9 stycznia 2016 w Ostrowie zostały przekroczone normy zanieczyszczenia pyłkiem PM 2,5 ( to diabelstwo które przenika do krwi i potencjalnie może być rakotwórcze) o ponad 600% . Jeśli chodzi o PM 10 nie wiele lepiej. MASAKRA. Na stronie looko2 http://looko2.com/index.php można monitować zagrożenia smogiem z kilku czujników rozmieszczonych po całym mieście. Póki co nie mamy jeszcze stacji monitowanej przez WIOŚ. Mam nadzieje że się doczekamy i w końcu wszyscy zrozumiemy że Ostrów niechlubnie zbliża się do takich kopciuchów jak Żywiec, Kraków czy Pekin! Nie dość że jakoś powietrza jest zła to jeszcze stężenie benzopirenem (głownie z aut) jest kosmiczne. Zróbmy coś i zacznijmy nagłaśniać temat bo jest nieciekawie.
yetino

Postprzez etothuga » 10 Sty 2017, 11:56

Ostatnio w całej Polsce mówi się o tym smogu, wszędzie przekracza się normy i to w dużej mierze przez samych mieszkańców miast, którzy palą, bardzo szkodliwymi rzeczami.
Słyszałem o jakiś wynalazkach, które oczyszczają miasto, jestem ciekaw, czy miasto by zainwestowało w takie rzeczy. Czy po prostu będą dalej namawiać na palenie "normalnymi" rzeczami.
http://obliczamvat.pl/biuroksiegowa_jelenia-gora - księgowa Jelenia Góra
etothuga

Postprzez yetino » 02 Lut 2017, 09:09

Dzisiaj wg czujników looko2 na Dwernickiego normy zostały przekroczone do poziomu 1700 % dla pyłów najdrobniejszych tych przedostających się do krwi (pM 2,5) Masakra - czegos takiego nie było nigdy. Czy ludzie którzy tak nas zabijają mają jakieś pojęcie co robią?? Bez totalnych skrupułów - palą jakiś syf łącznie z czeskim węglem.
yetino

Postprzez efjot » 28 Mar 2017, 01:35

Pomijając już fakt czym ludzie palą w piecach jest jeszcze inna kwestia. Wiadomo że najlepszym "filtrem" zanieczyszczeń są drzewa, szczególnie liściaste. Tymczasem od stycznia weszła ustawa umożliwiająca bez żadnych zezwoleń wycinkę wszelkiej roślinności bez jakiejkolwiek kontroli. Jednak widząc to co ludzie wyprawiają zastanawiam się czy Polacy dorośli do tego żeby im pozwalać bezkarnie niszczyć przyrodę, Polacy rzucili się jak dzicz i wycinają wszystko w zastraszającej ilości, ludzie sami sobie gotują armagedon...a najgorsze w tym wszystkim jest to że w mieście też dzieje się źle. Ostatnio koło stadionu od strony Ogródków Jordanowskich wycięto około 10 drzew. Jeszcze w ubiegłym roku na Langiewicza przed remontem ulicy wycięto wszystkie drzewa w zamian zasadzając tylko kilka, bo podobno mieszkańcy protestowali że drzewa blokują wjazdy na posesję :shock: Ostatnio zauważyłem że na ulicy Pułaskiego też wycięto drzewa. To tylko kilka przykładów z mojej okolicy. Jak to wszystko ma się do górnolotnych haseł na banerach pt. "Chcemy oddychać w Ostrowie"
Kiedyś byłem sam za wolnością i decydowaniem o tym co mogę wyciąć na swojej działce a co nie. Dzisiaj widząc dzicz wycinającą wszystko jak leci mówię NIE samowolce. Jest udowodnione że jedno drzewo liściaste pochłania rocznie taką ilość spalin jaką produkuje 300 samochodów, łatwo sobie wyobrazić że w tym tempie w jakim ludzie niszczą przyrodę to w bardzo krótkim czasie podusimy się z braku tlenu...zdrowia życzę
efjot

Postprzez yetino » 30 Mar 2017, 17:39

Niestety ... wielu jest takich, którzy nie dorośli, dla których drzewo to przeszkadzający bezwartościowy przedmiot. Nie ma co komentować. Gorzej niż dzicz. To co jest przed stadionem to totalna porażka.
yetino

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Yahoo [Bot] oraz 4 gości

Zobacz również
X

Zobacz również

Morsy i piłkarze na Piaskach
Morsy i piłkarze na Piaskach
6-sty-2016   1   19
Adam Jaziewicz w formie
Adam Jaziewicz w formie