OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrów na 34 miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Ostrów na 34 miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia

Postprzez Contador » 21 Paź 2013, 21:40

Poczytajcie:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1 ... ,id,t.html
Zajmujemy 34 miejsce w Europie pod względem ilości dni z zanieczyszczonym powietrzem (PM10).
Takich dni jest 91 w roku. Oznacza to, że każdy z nas wypala w roku - za darmo - 91 paczek papierosów.
Gratulujemy kolejnym władzom miasta i powiatu doprowadzenie nas do tak "chlubnej" pozycji. Gratulujemy też dziennikarzom ostrowskich gazet i telewizji "czujności" i doboru tematów, które naprawdę dotyczą Ostrowa.
W UM istnieje raport, który mówi o tych zanieczyszczeniach mających swe źródła głównie w komunikacji i sposobie opalania mieszkań - może pora go upowszechnić?
Contador

Re: Ostrów na 34 miejscu w Europie pod względem zanieczyszcz

Postprzez yetino » 12 Sty 2014, 11:46

Ostatnio w okolicach sylwestrowych kiedy wybrałem sie na spacer po Rynku, powietrze było tak ciężkie jakby wysiały w nim tony ołowiu i innego syfu. Zdałem sobie wowczas sprawe ze jakość powietrza w tym miescie a wszczególności w okolicach Aleji Słowackiego Raszkowskiej Konpnickiej jest po prostu zatrważająca. Nie zdziwił mnie fakt ze Ostrow jest na 34 miejscu w Europie choc myslałem ze bedziemy poza top 50. Szkokuje mnie jednak fakt że media i wszyscy dookoła milczą i nic nie robią w tym temacie. TU naprawde NIE DA sie oddychać. Tranzyt 25 tys aut codziennie jak i ogrzewanie tradycyjne sa powodem tego wszystkiego. Mam nadzieje ze po oddaniu obwodnicy za 3 lata choc troche sytuacja sie poprawi. Poki co, codzinnie trujemy sie.
yetino

Postprzez yetino » 09 Sty 2017, 22:28

Wczoraj tj 9 stycznia 2016 w Ostrowie zostały przekroczone normy zanieczyszczenia pyłkiem PM 2,5 ( to diabelstwo które przenika do krwi i potencjalnie może być rakotwórcze) o ponad 600% . Jeśli chodzi o PM 10 nie wiele lepiej. MASAKRA. Na stronie looko2 http://looko2.com/index.php można monitować zagrożenia smogiem z kilku czujników rozmieszczonych po całym mieście. Póki co nie mamy jeszcze stacji monitowanej przez WIOŚ. Mam nadzieje że się doczekamy i w końcu wszyscy zrozumiemy że Ostrów niechlubnie zbliża się do takich kopciuchów jak Żywiec, Kraków czy Pekin! Nie dość że jakoś powietrza jest zła to jeszcze stężenie benzopirenem (głownie z aut) jest kosmiczne. Zróbmy coś i zacznijmy nagłaśniać temat bo jest nieciekawie.
yetino

Postprzez etothuga » 10 Sty 2017, 11:56

Ostatnio w całej Polsce mówi się o tym smogu, wszędzie przekracza się normy i to w dużej mierze przez samych mieszkańców miast, którzy palą, bardzo szkodliwymi rzeczami.
Słyszałem o jakiś wynalazkach, które oczyszczają miasto, jestem ciekaw, czy miasto by zainwestowało w takie rzeczy. Czy po prostu będą dalej namawiać na palenie "normalnymi" rzeczami.
http://obliczamvat.pl/biuroksiegowa_jelenia-gora - księgowa Jelenia Góra
etothuga

Postprzez yetino » 02 Lut 2017, 09:09

Dzisiaj wg czujników looko2 na Dwernickiego normy zostały przekroczone do poziomu 1700 % dla pyłów najdrobniejszych tych przedostających się do krwi (pM 2,5) Masakra - czegos takiego nie było nigdy. Czy ludzie którzy tak nas zabijają mają jakieś pojęcie co robią?? Bez totalnych skrupułów - palą jakiś syf łącznie z czeskim węglem.
yetino

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Zobacz również
X

Zobacz również

Rozlicz pit w terminie
Rozlicz pit w terminie
21-gru-2016  
Morsy i piłkarze na Piaskach
Morsy i piłkarze na Piaskach
6-sty-2016   1   19
Adam Jaziewicz w formie
Adam Jaziewicz w formie
14-lis-2015   95