OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Galeria Ostrovia

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Re: Galeria Ostrovia

Postprzez Slawcio » 16 Paź 2011, 20:11

Galeria wykonana bardzo ładnie, estetycznie. Niestety moim zdaniem ceny w sklepach powalają na kolana ale nagatywnie. nie wiem czy Ostrów "utrzyma" taką galerię. Ktoś musi zapłacić za te darmowe wiaderka, bony, upominki, wysokie czynsze,...oczywiście zapłacą za to klienci. Powala na kolana także ludzka naiwność - wypełnione koszyki w Media exper-cie, Tesco, Rossmann-ie. Człowiek kupi 1-2 rzeczy w dobrej cenie, a za resztę przepłaci o kilkadziesiąt procent.
Mogłoby być trochę więcej miejsca w części restauracyjnej.
Na temat korków i parkowania - korki tworzą sami ludzie - zielone światło i szukanie 1 biegu, brak uprzejmości kierowców. nie wspomnę o zaparkowanych autach pod samą ścianą Galerii na chodniku. Jadąc z dzieckiem we wózku - nie masz możliwości przejazdu. nie wspomnę choćby o osobie niepełnosprawnej.
To tyle na gorąco po powrocie z galeryjki.
Slawcio

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez sector » 16 Paź 2011, 20:57

Nie pisałem z braku czasu. Ale oczywiście nie dlatego, że byłem od piątku w Galerii :P tylko z innych powodów. Jak pisałem wcześniej nie jestem maniakiem zakupów, tylko maniakiem inwestycji w Ostrowie:]
Co do Galerii.
1. Korki są zawsze przy otwarciach tego typu obiektów i w zasadzie układ komunikacyjny nie ma tu większego znaczenia. Owszem, u nas przeszło to najśmielsze oczekiwania. Chyba nikt nie spodziewał się, aż tylu ludzi. Ja wiedziałem, że te 1700 miejsc nie starczy, ale nie spodziewałem się, że drugie tyle będzie jeszcze parkować na poboczach i polach wokoło Galerii :D Od jutra będzie znacznie lepiej. Za tydzień otwarcie Tęczy w Kaliszu, więc pewnie u nas będzie już luźniej. Chociaż jak się zastanowić, to Tęcza ma tylko 250 miejsc parkingowych i chyba tylko mała część chętnych tam sie "wbije". Wliczając w to nawet wszystkie chodniki i bramy w promieniu pół kilometra od niej.
2. Galeria wykonana bardzo ładnie. Korytarze bardzo szerokie, estetyka wykonania, fontanny, wielkość, najemcy... robi wrażenie. Obiekt lepszy na pewno niż M1 w Poznaniu czy Korona we Wrocławiu. Porównywanie jej do Galerii Kalisz nie ma najmniejszego sensu. W zasadzie jedyne co je łączy to to, że obie mają tylko jeden poziom i w środku są sklepy :P
3. Podobno wszystkie lokale są już wynajęte, ale niektóre dopiero od niedawna mają podpisaną umowę i będą otwarte za jakiś czas (nawet teraz trwały prace w środku w paru z nich).
4. Na najbliższe przynajmniej dwa lata będzie to największe i najlepsze centrum handlowe w regionie. Za tydzień otwierają Tęczę w Kaliszu, ale nie będzie tam ani C&A, NewYorker, Carry, Cubusa... Jedynie H&M będzie, ale mniejszy niż u nas. Przewaga Tęczy to multikino. No chyba, że ktoś lubuje się w jeździe ruchomymi schodami, ale zawsze można tą pasję zaspokoić u nas w Alei Wnętrz :P
5. Część restauracyjna bardzo fajna i super klimatyczna. Klimat o wiele fajniejszy niż w Koronie we Wrocławiu. Niedługo otworzą jeszcze Subway. Pozostanie tylko jeden lokal pusty. Ciekawe co tam będzie, ale z powodu wielkości na pewno nie Sphinx czy Pizza Hut. Do tego poza FoodCourtem dochodzą: CafeClub i dwie świetne lodzialnie, w tym polski, przedwojenny Grycan.
6. Tesco tak jak ktoś już wspominał ma 7600m, ale całość z magazynami i zapleczem. Sala sprzedaży to około 5000-5500m2, a więc tyle co np. w Kaliszu. Dochodzi format Extra, nowy układ i dodatkowe lokale - Optyk, Komórki i niebawem także Bistro samoobsługowe (format podobny jak 3xNaj w FC).
7. Są też niedociągłości: brak chodników od ronda do galerii. Myślę, że jak skońcżą się te wielke tłumy to powinni podciągnąć chodnik przynajmniej do przystanku autobusowego. Nie ma też w środku tablic z planem galerii. Powinni postawić jak najszybciej przynajmniej 3 lub 4 tablice informacyjne, najlepiej z interaktywną, elektroniczną mapą galerii. Ulotki z planem nie każdy znalazł. Dziś odpadło wielkie "X" z napisu MediaExpert na dachu. Dobrze, że nikogo nie zabiło. No i oczywiście brak oświetlenia na Ofierskiego i rondzie przy Glerii. Także na DK25 przy węźle. Dla mnie to jakas paranoja, bo to nie działa chyba od miesiąca. Parę dni temu dostałem odpowiedź z MZD, że mieli jakąś awarię, ale już włączyli. Ale jakoś nadal ciemno.
8. Co do cen w sklepach. Nie rozumiem ludzi, których to zdziwiło... Przecież nikt nikomu nie każe na siłę kupować nowej kolekcji w H&M czy Cubusie. Pewnie że, jak ktoś kupuje tylko w lumpexach i na targu, to po wejściu do któregoś ze sklepów i zajrzeniu w kilka metek z brzegu można dostac zawału. Ale wystarczy przejść się kawałek dalej i znaleźć ubrania w naprawdę przyzwoitych cenach. Markowe koszule męskie z długim rękawem można było kupić za 30zł. I to nie w Pepco :P Ludzie których stać na drogie rzeczy (ale nadal to nawet nie średnia półka cenowa!) nie będą musieli jeździć do Wrocławia czy Poznania. No chyba, że kupują tylko np. w Zara czy KappAhl, których tu nie ma. Pozostali będą czekać na 50-70% przeceny na zmianach sezonu - wtedy znowu zapełni się parking do pełna :) Ale te sieci tak działają właśnie.

na razie tyle :]
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez joohn201 » 16 Paź 2011, 21:44

Całość prezentuje się naprawdę przyzwoicie, chociaż brakuję tu jeszcze jakiegoś dobrego sklepu sportowego , chodzi mi o sklep z konkretnym wyborem sprzętu sportowego a nie obuwia czy ciuchów. Przydałby się jeszcze jakiś komputerowy czy dobra kawiarnia . Spodziewałem się że tesco będzie większe chociaż przydałby się real albo auchan no ale to może w następnej galerii się znajdzie :D tak samo jak jakieś multikino no i czy część rozrywkowa. Jeśli chodzi o korki to co tu się dziwić to było nieuniknione, zobaczycie co się będzie działo w kaliszu za tydzień w samym centrum to jeszcze zatęsknicie za tymi korkami hehe, tu przynajmniej jeszcze parę autek pomieściło się na poboczach. Tak więc ogólnie oceniam to pozytywnie i czekam na kolejną galerie :D .
PS.a ten dojazd do galerii to w końcu jest Ofierskiego czy jak ciągle na tabliczkach Witosa?
joohn201

Postprzez wild » 17 Paź 2011, 13:19

Jeszcze coś ode mnie z dnia otwarcia
Image

Image

Image

Image

Image

Image
wild

Postprzez sector » 17 Paź 2011, 17:18

http://www.galeriehandlowe.pl/go.live.p ... le=Galeria Ostrovia już otwarta

Największe regionalne centrum handlowe południowej Wielkopolski – Galeria Ostrovia - rozpoczęła działalność 14 października. Otwarcie okazało się sukcesem – przez pierwszy weekend Galerię odwiedziło aż sto tysięcy klientów.

[...]
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez Vinci » 17 Paź 2011, 18:50

impossible
Awatar użytkownika
Vinci

Miejscowość: ze wsi

Postprzez Slawcio » 17 Paź 2011, 19:11

sector napisał(a):Największe regionalne centrum handlowe południowej Wielkopolski – Galeria Ostrovia - rozpoczęła działalność 14 października. Otwarcie okazało się sukcesem – przez pierwszy weekend Galerię odwiedziło aż sto tysięcy klientów.

Ciekawe ilu z tych stu tysięcy klientów to byli klienci którzy coś zakupili, a ilu zwiedzających i ciekawskich
Slawcio

Postprzez jestem_wojtek » 18 Paź 2011, 09:40

sector napisał(a): Obiekt lepszy na pewno niż M1 w Poznaniu czy Korona we Wrocławiu.

Na pewno ładniejszy, ale z tym lepszy to bym polemizował. Oczywiście w zależności co brać pod uwagę i dla kogo.
Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli /Albert Einstein/
01010111 01101111 01101010 01100011 01101001 01100101 01100011 01101000 00100000 01000010 01101111 01101110 01100100 01100001 01110010
Awatar użytkownika
jestem_wojtek

Postprzez tomuś » 18 Paź 2011, 16:11

Wydaje się, że właściciel jak i firma Mallson Polska popełniła w przypadku galerii jeden niewybaczalny błąd...brak przynajmniej 3-4 salowego kina. Od kilku osób słyszałem, że było by to przysłowiowym postawieniem kropki nad i.....i dopełnieniem całego obiektu. Najprawdopodobniej na długie lata zniechęciłaby potencjalną konkurencję do utworzenia czegoś podobnego w Ostrowie.
tomuś

Miejscowość: po tej stronie rzeki gdzie rosną poziomki

Postprzez Kapito » 18 Paź 2011, 19:58

http://www.rc.fm/polityczne/ostatnie-szlify-teczy.html - trochę zjęć z Tęczy.

Jedno porównanie można na pewno wysnuć od razu. W porównaniu do Ostrovii zwracają uwagą dość wąski korytarze, a więc przestronność obiektu wydaje się być dużo mniejsza.

Również liczba miejsc prakingowych nie powala na kolana. Bodajże 250.

P.S Co do kina to się w pełni zgodzę. Mając do dyspozycji tak dużo powierzchni. Wygodpodarowanie miejsca na 3-4 salowe kino nie byłoby probleme. Dziwię się, że nikt o tym nie pomyślał.
Kapito

Postprzez sector » 18 Paź 2011, 20:22

Nie zrobili kina, bo Budrem na początku planował wybudowac Ostrovię, a później wziąć się za śródmiejską galerię w browarze, gdzie było by właśnie kino. Zresztą kino planowała/planuje też Redema w swojej Galerii Vita oraz Parkridke Retail w swoim Focus Mall'u. Czy i która z nich doczeka się realizacji, na dzień dzisiejszy nie wiadomo. Raczej nawet gdyby, to budowa nie ruszy pewnie przynajmniej przez najbliższy rok. Niepewna sytuacja i widmo drugiej fali kryzysu pewnie opóźni budowę ewentualnej drugiej galerii w Ostrowie. Jeśli tylko nie będzie jakieś wielkiej światowej zapaści finansowej lub wojny, drugie centrum pewnei powstanie.

ps. właśnie się dowiedziałem, że z Focusa na pewno nici, bo zbankrutował Parkridge :shock:
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez tomek85 » 19 Paź 2011, 08:23

Skoro Parkridge zbankrutował to ktoś przejmie ten teren, może jakiś ich wierzyciel albo ktoś. Nowy właściciel może przedstawi jakiś nowy pomysł który zyska akceptacje miasta. Co do rademy to ja w nich jeszcze wierze, pewnie mocno zmienią/okroją swoją koncepcje galerii i z czasem gdy emocje wokół Ostrovii opadną to zaczną działać.
tomek85

Postprzez tomuś » 20 Paź 2011, 10:24

Tak gwoli ścisłości jakie to jeszcze sklepy maja się otworzyć w naszej galerii?
Na planie był sklep-winiarnia czy to jest dalej aktualne?
tomuś

Miejscowość: po tej stronie rzeki gdzie rosną poziomki

Postprzez kubaaaaa » 22 Paź 2011, 15:51

Winiarni nie widziałem , ale możliwe będzie bo miejsca są jeszcze wolne !
kubaaaaa

Postprzez har » 23 Paź 2011, 11:57

wczoraj byłem tam pierwszy raz i nie powiem robi wrażenie. Pomysł na architekturę wnętrza dobry, a miejsce na konsumpcję z tymi kamieniczkami bardzo ładne. Jeśli zostaną zagospodarowane pustostany, to naprawdę będzie nieźle. Bez wątpienia brakuje mi tam jednak prawdziwego sklepu sportowego typu GoSport czy Decathlon. Do OBI nie dotarłem :)
Mam takie pytanko, może ktoś się orientuje czy wrocławska Korona jest większa czy nie? Nie liczymy oczywiście OBI.
har

PoprzedniaNastępna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Zobacz również
X

Zobacz również

Zumba na Piaskach
Zumba na Piaskach
17-lip   26
Zumba przy fontannie
Zumba przy fontannie
25-maj   32
Ulewa w Ostrowie
Ulewa w Ostrowie
24-maj   15