OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Galeria Ostrovia

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Galeria Ostrovia

Postprzez Vinci » 26 Kwi 2010, 21:26

Proponuje podwiesić temat. Można chyba powiedzieć po dłuuuugim wyczekiwaniu: ZACZYNAMY BUDOWĘ !

http://tvproart.pl/aktualnosc/8247/Wkro ... zy_budowa_

Polecam poniższą stronkę, galeria i jej otoczenie robi wrażenie. Na stronie podani są najemcy i wszystkie inne sprawy związane z obecnie chyba największą inwestycją w naszym regionie.

http://www.galeriaostrovia.pl/
Awatar użytkownika
Vinci
 
Posty: 1250
Rejestracja: 13 Gru 2006, 19:55
Miejscowość: ze wsi


Postprzez sector » 26 Kwi 2010, 22:40

O galeriach handlowych jest już wąek od dawna. Nie wiem czy warto zakładać oddzielny dla Ostrovii? Zdecydujcie.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator
 
Posty: 2127
Rejestracja: 21 Lip 2005, 18:26
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Kapito » 27 Kwi 2010, 00:21

Myślę, że jak na nasze miasto jest to na tyle duża inwestycja, że warto jej poświęcić osobny temat...zwłaszcza, że okres realizacji będzie przypadał na najbliższe 1,5 roku.
Kapito
 
Posty: 445
Rejestracja: 17 Lip 2009, 11:46

Postprzez voodoo » 27 Kwi 2010, 09:10

Niech to wybudują to będzie dobrze :)

Jeśli chodzi o ofertę to na razie skromnie (chyba że coś przeoczyłem).
niech zyje voodoo 8)
Awatar użytkownika
voodoo
 
Posty: 195
Rejestracja: 16 Lip 2008, 18:16

Postprzez hipermaketowiec » 27 Kwi 2010, 09:24

Przecież Sector sam proponowałeś wstawienie nowego wątku o Ostrovi jak tylko ruszy budowa. :D
hipermaketowiec
 
Posty: 504
Rejestracja: 17 Sie 2007, 16:10

Postprzez sector » 27 Kwi 2010, 10:30

A to nie było czasem na forum wieżowców? :D Zresztą nieważne. Niech będzie nowy wątek.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator
 
Posty: 2127
Rejestracja: 21 Lip 2005, 18:26
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez ellocco » 27 Kwi 2010, 10:37

dokładnie proponował na wiezowcach i tam jest otwarty.
Link: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1095469
ellocco
 
Posty: 202
Rejestracja: 05 Mar 2010, 13:47
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Kapito » 27 Kwi 2010, 10:49

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/20 ... 2010-04-26

od 1:22 do 4:04 materiał o Ostrovii, wypowiedzi Szombary , kierownika budowy oraz zdjęcia z z budowy.


Na 3:19 widać plan galerii, można tam zobaczyć obecny stan najemców, bardziej obszerny niż na stronie internetowej.

Dopatrzyłem się C&A, i chyba Reserved i Douglas.

Z lokali gastronomicznych widać, że póki co wynajęty jest jeden obiekt, pewnie subway.
Kapito
 
Posty: 445
Rejestracja: 17 Lip 2009, 11:46

Postprzez sector » 27 Kwi 2010, 11:19

Image

Widac C&A jako ten drugi, duży sklep o powierzchni prawie 1700m2. Pozatym widac loga (z tych, o których nic nie podawali): Douglas, Diverse, Mohito, Camaieu, Esotiq, Reserved, Reporter, Crop Town, Pizza Hut (??? - naprzeciw C&A). Wiecej cieżko rozszyfrować (za niska rozdzilczość). W każdym razie jednen lokal w FootCourt widać zarezerwowany - nie licząc tej hipotetycznej PizzaHut.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator
 
Posty: 2127
Rejestracja: 21 Lip 2005, 18:26
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Kapito » 28 Kwi 2010, 15:30

http://tvproart.pl/aktualnosc/8259/Kamien_pod_Ostrovia - uroczyste wmurowanie kamienia, pracę w Ostrovii może znaleźć nawet 1000 osób."Budowa Galerii Ostrovia oficjalnie rozpoczęta. Dziś wmurowano kamień węgielny pod przyszłą inwestycję. To miejsce, w którym za półtora roku prace znajdzie tysiąc osób.

To niewątpliwie przełomowa chwila dla ostrowskiej firmy Budrem. Galeria Ostrovia jest największą dotychczasową inwestycją tej spółki. Jej budowa potrwa półtora roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to oficjalnie otwarcie zaplanowano na 15 października przyszłego roku. Będzie to pierwszy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Ostrowie Wielkopolskim.


Starannie dobrana lokalizacja, dobrze wykonany projekt, centrum, które będzie bezpośrednio przy drodze krajowej, do tego solidny wykonawca ostrowski Budrem, to największe zalety tej inwestycji. Stąd zainteresowanie niemieckiej Grupy Saller. Właściciel grupy Josef Saller podkreśla, że rozmowy z polskim Budremem były wyjątkowo konkretne i przyjazne.

I choć parce budowlane trwają od kilku tygodni to dziś oficjalnie ruszyła budowa inwestycji. Wmurowanie kamienia węgielnego miało wyjątkowo uroczystą oprawę. Akt erekcyjny wraz z folderem o Budremie i firmie Saller trafiły do tuby.
To nie tylko przełowa chwila dla Budremu. Także Ostrów zyska dzięki tej inwestycji i to sporo. W ramach offsetu do miasta trafi 8 milionów 400 tysięcy złotych. Pieniądze dostaną miedzy innymi kluby sportowe, Fundusz Grantowy, pomoc finansową dostanie też ostrowskie zrzeszenie kupców.

Galeria Ostrovia to dwa duże sklepy: spożywczy i budowlany do tego 100 małych butików, restauracje, parking na ponad tysiąc samochodów. Teren na którym powstanie ma ponad 10 hektarów, pod dachem znajdzie się ponad 36 tysięcy metrów kwadratowych. Swoje miejsca zarezerwowały tu już znane marki odzieżowe. Prace za półtora roku w galerii Ostrovia znajdzie nawet tysiąc osób, tym samym będzie to jeden z największych zakładów pracy w mieście.

Budrem buduje Galerie pod klucz, później inwestycję przekaże niemieckiej firmie West Inwestment, ta z kolei należy do Grupy Saller. Marka znana jest w Europie ostatnio także w Polsce. Inwestują m.in. Stargardzie Szczecińskim, Zabrzu i Tarnowskich Górach."
Kapito
 
Posty: 445
Rejestracja: 17 Lip 2009, 11:46

Postprzez sector » 29 Kwi 2010, 13:02

http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/cache/18/1652/_2010/04/29_/23251.html

Ruszyła budowa Galerii Ostrovia
W środę 28 kwietnia 2010 roku wmurowano kamień węgielny pod inwestycję realizowaną przez ostrowską firmę Budrem. Galeria Ostrovia powstaje wzdłuż drogi nr 25 Kalisz - Ostrów. Oddanie do użytku tego wielkopowierzchniowego obiektu zaplanowano na 15 października 2011 roku.

Image

Image

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy wmurować kamień węgielny pod budowę Galerii Ostrovia. Szczególne podziękowania składam jednak na ręce Prezydenta Miasta Radosława Torzyńskiego, za determinację, za konsekwencję, za pomoc i wiarę w nas – mówił na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję współwłaściciel Budremu Ryszard Wilczewski.

- Żeby móc powiedzieć o dzisiejszym wmurowaniu musielibyśmy wrócić do roku 1998 i pierwszych pracach związanych z planowaniem przestrzennym miasta, wtedy dostrzeżono, że miasto nie rozwija się w kierunku Kalisza. 12 lat temu rozpoczęły się pierwsze rozmowy przy tworzeniu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, dyskusje zmierzające do wskazania terenów, na których miałaby powstać obiekty powierzchniowe. Pomimo dużych oporów środowiska ostrowskich handlowców, wtedy udało ustalić się te tereny. Wskazane tereny przy drodze nr 25 Ostrów-Kalisz są bardzo trudne do zagospodarowania. Trudne z wielu powodów. Przede wszystkim z tego względu, że jest to teren podmokły, trudny do zagospodarowania, wymagający wielu sił i przede wszystkim środków. Wiedziałem od samego początku, że nie kto inny tylko silny inwestor komercyjny jest w stanie temu zadaniu sprostać. I się nie pomyliłem. Jestem jednak ostrożnym optymistą. Cieszę się, że jesteśmy dzisiaj w tym momencie, że rozpoczyna się oficjalnie budowa centrum handlowego. Myślę, że jest to inwestycja, na którą ostrowianie czekali od dłuższego czasu. 12 lat temu rozpoczęły się pierwsze rozmowy przy tworzeniu studium Uwarunkowań kierunku zagospodarowania przestrzennego, dyskusje zmierzające do wskazania terenów, na których miałaby powstać obiekty powierzchniowe. Pomimo dużych oporów środowiska ostrowskich handlowców, wtedy udało ustalić się te tereny – podkreślał Prezydent Radosław Torzyński.

- Galeria Ostrovia to inwestycja ogromna z wielu względów. Przede wszystkim planistycznie – te prace zakończyliśmy ponad rok temu. Sama inwestycja to kilkaset, a czasem kilka tysięcy osób na budowie równocześnie. To około 100 sklepów do doposażenia w media i do zbudowania. Po zakończeniu prac Galeria Ostrovia da pracę około 1000 osobom, to także firmy obsługujące, ochrona. Galeria czynna będzie siedem dni w tygodniu – dodaje Bogdan Szombara, dyrektor ds. technicznych w spółce Budrem.

- Serdecznie witam państwa na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, cieszę się, że mogę Państwa tutaj spotkać po raz pierwszy. Nazywam się Józef Saller i jestem współwłaścicielem grupy West Investment, jesteśmy inwestorem długofalowym, działamy na terenie nie tylko Polski ale także Słowacji i Czech. Muszę powiedzieć, że projekt Galerii Ostrovii jest największym projektem, który robimy. Jesteśmy firmą, która zleca budowę takich centrów, która się nimi opiekuje, przejmuje je na własność i wynajmuje. Oczywiście po otwarciu zawsze troszczymy się o nasze obiekty i oczywiście zarządzamy nimi– to jest właśnie to długoterminowe działanie – mówił Józef Saller.

Grupa Saller jako inwestor specjalizuje się już od ponad 25 laty w budowie, wynajmie i długoletnim zarządzaniu obiektami usługowo-handlowo-biurowymi. Ponad sto obiektów w Niemczech, Czechach, Słowacji i Polsce dowodzi, że jesteśmy solidnym partnerem, który zagospodarowuje zgodnie z Państwa oczekiwaniami powierzchnie handlowe, jak i zapewnia dalszy ich rozwój. Swoją działalność w Polsce Grupa Saller rozpoczęła w 1997 roku, otwierając już w dwa lata później swój pierwszy obiekt w Toruniu. Do dziś w posiadaniu firmy znajduje się siedem obiektów.

- Na podstawie umowy z panem Józefem Sallerem założyliśmy czas budowy roku półtora roku. Planujemy otwarcie jesienią przyszłego roku, dokładnie 15 października 2011 – podkreślał współwłaściciel inwestora wykonawczego Ryszard Wilczewski.

Powierzchnia inwestycyjna wynosi 11 hektarów, na tym terenie znajdzie się obiekt handlowy o wielkości zabudowy 45 tysięcy metrów kwadratowych. W tym sama powierzchnia handlowa 36 tysięcy metrów kwadratowych.

- Pozostała powierzchnia to jest komunikacja, jak w każdym tego typu obiekcie, będziemy mieli dwóch dużych najemców, z którymi podpisaliśmy już umowę, z działu spożywczego – firma Tesco, a z branży dom i ogród- Obi. Z działu RTV – AGD- firma Media Expert. Poza tym znajdą się na tym terenie praktycznie wszystkie znane i pożądane w naszym mieście marki typu H&M, Deichman , Rossman, C&A, oraz cała śmietanka firm – dodaje R.Wilczewski. - Na dziś mamy wynajęte ponad 70 % powierzchni. Są jeszcze wolne powierzchnie , głównie mniejsze. Strategia najmu takich obiektów, polega na tym, że najpierw przyciąga się do centrum dużych najemców typu Tesco, Media Expert, Obi, - takie swoiste kotwice - a potem dopiero się podpisuje umowę z tymi mniejszymi najemcami. Mniejszy najemca musi wiedzieć, że będzie w towarzystwie dużego potentata i wtedy ma bezpieczeństwo, że to centrum będzie funkcjonowało. Dlatego proces komercjalizacji tak przebiega – dodaje współwłaściciel Budremu. - Zgłosili się też lokalni przedsiębiorcy. Do tej porywamy podpisaną umowę z trzema przedsiębiorcami. Jest to dział obuwniczy, telefonia komórkowa i dział gastronomiczny. Prowadzone są jeszcze rozmowy z około siedmioma lokalnymi przedsiębiorcami. Standardowo minimalna umowa najmu wynosi 5 lat, ale najlepsze umowy najmu to umowy 10-letnie. Duzi najemcy- typu Tesco- wynajmują nawet na 30 lat. Firma Budrem przygotowywała tą całą inwestycję. Zaczęliśmy ją przygotowywać wraz z rozpoczęciem kadencji przez Prezydenta Radosława Torzyńskiego. Przez ten czas w Ostrowie Wielkopolskim zrodziła się atmosfera sprzyjająca tego rodzaju inwestycjom. Po rozmowie z prezydentem, który dał najpierw dał nam żółte, a potem zielone światło, ruszyliśmy z inwestycją. Przygotowywaliśmy ją po siebie i chcieliśmy być właścicielami tego obiektu. Nastał niestety kryzys na końcu 2008, sytuacja finansowa na rynku się zmieniła, musieliśmy poszukać partnera biznesowego. Znaleźliśmy go w osobie pana Józefa Sallera. Pan Saller to bardzo solidny przedsiębiorca niemiecki. Zlecił nam oddanie obiektu „pod klucz” czyli on finansuje, on nam płaci, a wszelkie czynności związane z tą inwestycją są po naszej stronie. Nie tylko projektowanie, nie tylko budowa, ale także mamy obowiązek skomercjalizowania tego obiektu. Pan Saller jest końcowym odbiorcą i właścicielem tego obiektu. W momencie oddania obiektu, w przyszłym roku, nasza rola się kończy. Oczywiście na nas ciążą obowiązki wynikające z gwarancji oraz umowa offsetowa, bo przez 4 lata po uruchomieniu obiektu musimy wypełnić swoje obowiązki względem miasta – dodaje Roman Wilczewski.

- Inwestycja będzie korzystna dla miasta z kilku względów. Po pierwsze - na bardzo trudnych do inwestowania terenach przy rzece Ołobok pojawi się inwestycja otwierająca nasze miasto w kierunku Kalisza i mieliśmy świadomość, że tylko inwestor komercyjny jest w stanie tym trudnościom sprostać. Dlatego też ten teren został wskazany. Z drugiej strony jest to dobre miejsce umożliwiający dostęp wszystkim mieszkańcom i to z pierwszej jak i drugiej ramy komunikacyjnej, jak również od strony węzła obwodnicy. Dlatego też ten obiekt, który dla Panów jest kwestią biznesu, dla władz miasta jest kwestią pewnego planowego rozwoju miasta. To także zadośćuczynienie marzeniom mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Dlatego miniony czas pokazuje, ze jest to jedna z form zakupów, która niezależnie od tego czy ten obiekt jest w pobliży, jest przed ostrowian realizowana. Posiadanie takiego obiektu u siebie na pewno w pewien sposób zatrzymuje strumień kapitału, który wypływa do innych miast. Miasto będzie miało z tego profitu, choćby z ożywienia miasta, dla ożywienia czegoś takiego jak „turystyka handlowa” bo będzie to cel dla mieszkańców powiatów: krotoszyńskiego, kaliskiego, pleszewskiego, ostrzeszowskiego. To jest potencjał ludzki, który będzie przyjeżdżał do galerii na zakupy. Mam nadzieję, że również zawita do samego miasta. Odwiedzi rynek, aby usiąść, w którejś z ostrowskich kawiarni, że pojedzie na Piaski odpocząć, albo zwiedzieć nasze obiekty kulturalne. Jest to dodatkowa z form dla rozwoju miasta, bo handel jest nierozerwalnie złączony z miastem – dodaje R.Torzyński.

Budrem buduje Galerię Ostrovia pod klucz, później inwestycję przekaże niemieckiej firmie West Inwestment, ta z kolei należy do Grupy Saller. Inwestycja ma być zakończona w październiku 2011 roku.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator
 
Posty: 2127
Rejestracja: 21 Lip 2005, 18:26
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez DoctorLey » 29 Kwi 2010, 21:15

Tutaj macie plan w trochę lepszej rozdzielczości. Stan na 22 marca :)

Image
"Naucz się sztuki rządzenia, ucząc się samemu być posłusznym." SOLON
Awatar użytkownika
DoctorLey
 
Posty: 102
Rejestracja: 30 Lis 2007, 15:46
Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez voodoo » 29 Kwi 2010, 22:43

kfc widzę to dobrze :D
niech zyje voodoo 8)
Awatar użytkownika
voodoo
 
Posty: 195
Rejestracja: 16 Lip 2008, 18:16

Postprzez sector » 30 Kwi 2010, 06:32

:) NewYorker, KFC, dla dzieci - SMYK i TAKKO. Na tym planie to wynajęte jest z 85%, a nie 70% powierzchni.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator
 
Posty: 2127
Rejestracja: 21 Lip 2005, 18:26
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez szymon » 30 Kwi 2010, 10:05

Budrem a offset dla miasta
Rozpoczęcie budowy Galerii Ostrovia przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim to także realizacja umowy offsetowej wynegocjowanej przez strony: Budrem i Miasto Ostrów Wielkopolski. W ramach offsetu do miasta trafi 8 milionów 400 tysięcy złotych.

http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.p ... 23254.html[/url][/list]
szymon
Moderator
 
Posty: 1088
Rejestracja: 02 Kwi 2005, 12:00
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Następna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

cron