OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Piaski - Szczygliczka

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Re: Piaski - Szczygliczka

Postprzez har » 21 Kwi 2011, 14:46

Chciałbym uzyskać informację, może ktoś mi pomoże, kto w tej chwili jest właścicielem Piasków, miasto, czy może MZZ? Jeśli jest to MZZ, to widzę tu niezły przekręt. Ja osobiście też chciałbym dostać ten obiekt do użytkowania od miasta i myślę, że wielu z Was także? Mam nadzieję, że MZZ jest tylko użytkownikiem terenu, a właścicielem miasto.
Pobieranie opłat za wjazd na teren, drakońskie ceny w barach, w parku linowym, to wszystko nie budziłoby we mnie odrazy, gdybym wiedział, że to teren prywatny, że ktoś go kupił i kasuje bo może. Ale w przypadku, gdy teren jest miejski, czyli de facto w moim rozumieniu jest dobrem wspólnym, to czuję straszny niesmak.
har

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez sector » 21 Kwi 2011, 19:17

har napisał(a):, czyli de facto w moim rozumieniu jest dobrem wspólnym, to czuję straszny niesmak.

a może "absmak"? :lol:

MZZ to spółka MIEJSKA, a więc defakto należy do miasta, czyli jest wspólne, ale... opłaty są pobierane na utrzymanie ośrodka. Park linowy musi być obsługowany pzrez pracowników, którzy nie mają tak lekko, muszą dbać oprócz techniki i instruktarzu za bezpieczeństwo użytkowników. Jeśli uważasz, że park linowy powinien być gratis, bo jest miejski, to może uważasz też, że restauracje, które tam sie znajdują też powinny być free? "Poproszę 5x frytki, 3xpierogi i 4x kawka - ile płacę? NIC"? Kolego har - jedna sprawa to stworzenie, czy wybudowanie tego wszystkiego, a inna UTRZYMANIE.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez har » 22 Kwi 2011, 11:53

kolego mądralo, uważam, że powinno się to kalkulować tak, aby został minimalny zysk po opłaceniu pracowników i kosztów stałych, a nie zbijać na mieszkańcach kokosy. Nikt w Piaski nie zainwestował swojej gotówki, tylko pośrednio naszą z podatków i z dotacji unijnych.
Pytam jeszcze raz czy Piaski są miejskie czy MZZ? Jak jest to zapisane w księgach wieczystych czy akcie notarialnym?
har

Postprzez topor » 22 Kwi 2011, 18:32

Tylko zwróć uwagę, że na tym terenie cały czas powstają nowe inwestycje.
I nie wydaje mi się, że działalność non profit w tym przypadku się sprawdzi.
Poza tym może tego nie zauważyłeś ale w sezonie odwiedza nas sporo turystów z innych pobliskich powiatów.
Zostawiają swoje pieniądze i jeżeli oferta będzie cały czas rozwijana to będą przyjeżdżać w następnych latach.
A mi osobiście nie uśmiecha się dokładać do wypoczynku z moich podatków mieszkańcom innych powiatów :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
— Albert Einstein (1879-1955)
topor

Postprzez har » 22 Kwi 2011, 18:48

jeśli wg Was wszystko jest OK i godzicie się na prywatę w spółkach miejskich, to nie mamy o czym rozmawiać. Jak MZO podniesie ceny za wywóz śmieci w mieście, to wytłumaczycie sobie to tym, że przecież postawili nową sortownię i trzeba się na nią ściepać? Jeśli MZK podniesie cenę biletów, to wytłumaczycie sobie, że kupili nowe Solarisy, i trzeba się na nie zrzucić? Wątpię żebyście się na to wszystko bezkrytycznie godzili. Jakoś dziwnie MZZ może więcej, bo nie ma przecież obowiązku jechać na pisaki, co? A ja Wam powiem tyle, że W Gołuchowie po parku można spacerować za darmo i za parking nie trzeba płacić. To sam jest na Szałe i w wielu innych miejscach.
har

Postprzez Dyzio » 22 Kwi 2011, 21:39

Har a pamietasz jak bylo pare lat temu na piaskach? Nie trzeba bylo placic za park linowy ani za tyrolke bylo latwo zaparkowac samochod i miasto nie zarabialo na piaskach bo ludzie omijali piaski wielkim lukiem, pewnie tesknisz za tymi czasami? Nikt nikogo nie zmusza zeby przyjezdzal na piaski i wydawal swoje pieniadze kazdy moze jechac na Szale do Golchowa czy Antonina. A co do autobusow to tak i tak sie zrzucamy bo komunikacja miejska jest dotowana wiec ktos kto nie jezdzi autobusami moze nie chciec zeby jego pieniadze szly na autobusy, inny moze nie chciec zeby MZZ sadzil kwiatki na klombach za jego kase, mozna tak wymieniac i wymieniac
Dyzio

Miejscowość: Ostrow wlkp

Postprzez har » 22 Kwi 2011, 21:54

mało zrozumiałeś kolego
czy ja piszę, że mamy mieć to gratis?
czy można troszkę pomyśleć zanim się odpisze?
MZZ chodzi tylko o biznes, nie o dobro społeczne, a nie do tego taka spółka jest powołana.
har

Postprzez ellocco » 25 Kwi 2011, 12:25

tylko że by istnieć trzeba wciąż inwestować a zapewne knajpy i park linowy to są dzierżawione. Co do opłat za parkowanie to przecież tylko 5zł. jak stać na auto to na parking tez będzie majątek to nie jest a przecież można na nogach przyjść spacerkiem jeśli ktoś z miasta a kąpiel jest przecież za darmo. Taki przykład podobny ośrodek w Austryjackim mieście Rust już sam parking i droga opłotowany by nikt nie stanął tam gdzie niemożna parking płatny oczywiście pobyt na plaży też płatny a wszystko miejskie. Har jest tym prawdziwym polakiem narzekaczem wszystko się należy nawet jak na dupie się siedzi.
ellocco

Postprzez MaNiek » 25 Kwi 2011, 12:55

a ja uwzam ze z opłata za parking przesadzili... zamiast zachecic ludzi do wypoczynku i wypadu na piaski to mnie zniechecili ta opłata za parking....
. : : FaBeR Est QuiSqUe SuAe ForTuNaE : : .
Awatar użytkownika
MaNiek

Miejscowość: Ostrów Wlkp./Hacienta

Postprzez meister » 25 Kwi 2011, 13:25

Fajnie tylko jest taki tłok że rowerem jeździ się bardzo ciężko a w wakacyjne miesiące będzie to niemożliwe. Widzę ,że w ostatnich miesiącach sporo się zmieniło.
meister

Miejscowość: POS/CB/PO

Postprzez szymon » 25 Kwi 2011, 17:49

Właśnie, a z rowerzystów sie robi bandytów na dwóch kółkach, a sam usłyszałem od jednego małżeństwa (dodam, że akurat w tym czasie jechałem po piasku, a nie po kostce i prędkość byla równa ze staniem w miejscu) , że na tym terenie nie wolno poruszać sie rowerami bo nie ma znaków zezwalających na jazdę rowerem...
szymon
Moderator

Postprzez ellocco » 25 Kwi 2011, 18:52

Jedyną rzeczą jakiej na razie brakuje to ścieżka rowerowa na piaski wzdłuż limanowskiego no i dalej przydała by się.
Jedna osoba zniechęcona do przyjazdu i płatności mniej to szczęście dla innych bo będą mieli bliżej miejsce do parkingu.
ellocco

Postprzez MaNiek » 27 Kwi 2011, 09:28

nie wszyscy zarabiaja wielkie tysiace... takim tokiem myslenia zaraz skate park i park miejski zrobia płatny
. : : FaBeR Est QuiSqUe SuAe ForTuNaE : : .
Awatar użytkownika
MaNiek

Miejscowość: Ostrów Wlkp./Hacienta

Postprzez har » 27 Kwi 2011, 15:33

właśnie o to chodzi, ale większości jak widać to nie przeszkadza, więc kończę temat.
har

Postprzez Dyzio » 27 Kwi 2011, 16:26

A dlaczego uwazacie ze park miejski, skate park czy tez orliki sa darmowe przeciez ktos musi za ich utrzymanie placic. Nic niema za darmo i lepiej jak za park linowy beda placili Ci co z niego korzystaja niz wszyscy mieszkancy Ostrowa. Har we wczesniejszym poscie poruszyl Goluchow ze gdzies tam za darmo sie wchodzi ale za wejscie na plaze trzeba zaplacic tak samo jak w Antoninie a parkingi tez nie sa za darmo.
Dyzio

Miejscowość: Ostrow wlkp

PoprzedniaNastępna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości

Zobacz również
X

Zobacz również

Para prezydencka w Ratuszu
Para prezydencka w Ratuszu
3-sie   2   26