OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

newsy z Ostrowa

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Re: newsy z Ostrowa

Postprzez tomuś » 11 Lis 2011, 20:17

Nie obwiniam nikogo tylko pokazuję jak łatwo jest wydawać pieniążki, które przychodzą co miesiąc na konto MZGM-u bo czynsze ludzie muszą płacić. Sector to co oni włożyli w remont na zewnątrz i wewnątrz nawet nie zwróciło im sie w połowie za wynajem Reserved.
Daleko nie musimy szukać, zobacz słynne już pensje odwołanych prezesów Holdikomu. Tu ta sama sytuacja.
Pieniądze są bo ludzie muszą płacić. Ja na to wszystko patrzę z punktu widzenia człowieka-przedsiębiorcy, który na każdą zarobioną złotówkę musi zapracować i jeśli inwestuje wie, że to sie zwróci.
tomuś

Miejscowość: po tej stronie rzeki gdzie rosną poziomki

Postprzez sector » 11 Lis 2011, 20:32

Nie wiadomo na jaki okres mieli umowe z tym franczyzobiorcą co otwarł sklep Reserved. Może zrezygnował, ale znalazł kogoś chętnego na swoje miejsce.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez bruk » 14 Lis 2011, 12:35

A tymczasem wirtualny Ostrów ma już 62 obiekty :)

Image

Image

Image

Zapraszam do oglądania w Google Earth :D
bruk

Miejscowość: Ostrów/Poznań

Postprzez paichiwo » 27 Lis 2011, 12:39

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO w Ostrowie Wlkp. do końca września przyszłego roku uruchomi kogeneratory wytwarzające energię elektryczną i cieplną z gazu pozyskiwanego jako produkt uboczny na składowiskach odpadów.

- Produktem ubocznym, który wytwarza się na składowiskach odpadów, jest gaz. Dzięki kogeneracji będzie on przetwarzany w energię – poinformowała Karolina Pająk z biura prasowego prezydenta miasta.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/po ... omosc.html
paichiwo

Postprzez DoctorLey » 01 Gru 2011, 18:59

Może to nie news, ale myślę że spora grupa osób może być zainteresowana.
Samorządy oszczędzają na imprezach sylwestrowych
Mieszkańcy największych miast południowej Wielkopolski – Kalisza, Ostrowa, Krotoszyna, Pleszewa, Kępna i Ostrzeszowa – nie mają co liczyć na huczne zabawy sylwestrowe pod gołym niebem. Samorządy w dobie kryzysu zaciskają pasa i szukają oszczędności gdzie tylko można.
http://ostrow.naszemiasto.pl/artykul/1183385,samorzady-oszczedzaja-na-imprezach-sylwestrowych,id,t.html#3d8bfbf27dc36b91,1,3,4

Więc niestety w tym roku (znowu) nie możemy liczyć na fajną zabawę sylwestrową pod gołym niebem. Trochę się dziwię temu "zaciskaniu pasa" przez nasze samorządy. Przecież fajny sylwester mógłby być równie dobrą wizytówką Naszego miasta jak chociażby odrestaurowane piaski szczygliczka. Zobaczcie ile osób wybiera się do Poznania, Wrocławia czy innych większych miast na świętowanie nowego roku. Oczywiście u Nas byłoby to w dużo mniejszej skali (znaleźć sponsora tytularnego na jedną gwiazdę - to chyba wykonalne), ale jestem pewien że pod względem frekwencji Gwiazdka na Rynku mogłaby zostać w tyle ;-) No, ale koniec marzeń - może kiedyś się tego doczekamy :D
"Naucz się sztuki rządzenia, ucząc się samemu być posłusznym." SOLON
Awatar użytkownika
DoctorLey

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez ellocco » 02 Gru 2011, 09:44

tylko zauważ jedno to organizują stacje telewizyjne i ona zarabiają na oglądalności a przy okazji miasto dostanie od tv trochę grosza. u nas wątpię czy PRO ART by się rzucił na to. a może OSTROW24 TV hahaha?.
ellocco

Postprzez sector » 02 Gru 2011, 10:20

bruk - gratulację za wspaniałych obiektów w GE! Naprawdę powinieneś dostać medal za promocję maista za taką pracę. Dobra robota!
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez DoctorLey » 02 Gru 2011, 16:32

ellocco napisał(a):tylko zauważ jedno to organizują stacje telewizyjne i ona zarabiają na oglądalności a przy okazji miasto dostanie od tv trochę grosza. u nas wątpię czy PRO ART by się rzucił na to. a może OSTROW24 TV hahaha?.

Tylko w dwóch/trzech miastach (zależnie od roku, TVN, Polsat, TVP2/1). Reszta organizuje na koszt własny i sponsorów. ProArt wbrew pozorom nie jest biedną firmą i spokojnie gdyby chcieli to by w końcu wyłożyli na coś pieniążki (a nie tylko się podpisywali pod pracą innych osób oferując relacje i reportaże). Ale wiemy, że to się nie stanie. Sądzę, że kwota 100-150 tyś. złotych całkowicie wystarczyłaby na zorganizowanie niesamowitej zabawy (nawet z jakąś gwiazdą), a do tego wystarczy przekonać kilku-kilkunastu przedsiębiorców z Ostrowa i okolic i nagle okaże się że 90% pieniążków już mamy. Tak więc wszystko można. Przydałaby się tylko w naszym UM osoba, która miała by wystarczające chęci i siłę przebicia na organizacje takiego wydarzenia :) Szkoda tylko, że łatwiej się mówi niż robi :D
"Naucz się sztuki rządzenia, ucząc się samemu być posłusznym." SOLON
Awatar użytkownika
DoctorLey

Postprzez _over_ » 05 Gru 2011, 21:06

_over_

Postprzez nobodyspecial » 08 Gru 2011, 22:18

bruk - może Cię to zainteresuje: http://www.dobreprogramy.pl/Zrob-model- ... 29214.html :wink:

PS. Sorry za delikatny offtop.
nobodyspecial

Postprzez sztywniak » 09 Gru 2011, 00:23

ellocco napisał(a):tylko zauważ jedno to organizują stacje telewizyjne i ona zarabiają na oglądalności a przy okazji miasto dostanie od tv trochę grosza. u nas wątpię czy PRO ART by się rzucił na to. a może OSTROW24 TV hahaha?.

Ty ale .....
od 3 lat Pan Radziszewski organizuje "Wigilia w blasku ratusza". W 2010 z tej okazji rozdali ponad 1000 porcji potraw wigilijnych. Zorganizowali scenę, nagłośnienie..... Sami zorganizowali występy. Wiem bo sam pomagałem to finansować. A Ty co zrobiłeś oprócz wymagania od innych i wyśmiewania ?
Jak nie chcesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj innym. Co do Pro Art i zarabianiu na "oglądalności" to ja apeluje, zastanówcie się zanim coś napiszecie bo wypowiedzi bez zastanowienia potrafią naprawdę zaszkodzić.

Sztywniak
sztywniak

Postprzez ellocco » 09 Gru 2011, 11:09

sztywniak napisał(a):

Ty ale .....
od 3 lat Pan Radziszewski organizuje "Wigilia w blasku ratusza". W 2010 z tej okazji rozdali ponad 1000 porcji potraw wigilijnych. Zorganizowali scenę, nagłośnienie..... Sami zorganizowali występy. Wiem bo sam pomagałem to finansować. A Ty co zrobiłeś oprócz wymagania od innych i wyśmiewania ?
Jak nie chcesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj innym. Co do Pro Art i zarabianiu na "oglądalności" to ja apeluje, zastanówcie się zanim coś napiszecie bo wypowiedzi bez zastanowienia potrafią naprawdę zaszkodzić.

Sztywniak

No własnie jak nie wiesz to się nie wypowiadaj sztywniaku bo od samego początku mam dużo wspólnego z "Gwiazdka na Rynku" a o jakiejś "Wigilia w blasku ratusza" nigdy nie słyszałem może się gdzieś koło szaletów kręcicie.
ellocco

Postprzez ellocco » 09 Gru 2011, 12:46

To mają być newsy to są starocie.

Spokojnie Panowie! Proszę o zaprzestanie potyczek słownych.
To dobrze, że mamy "Gwiazdkę na rynku" i dobrze, że mamy "Wigilię w blasku ratusza". Każda impreza jest mile widziana, a spory o wyższości jednej nad drugą proszę wymieniać między sobą na kanałach prywatnych. W przeciwnym wypadku skasuje niepotrzebne wpisy z tego wątku.
(moderator)
ellocco

Postprzez sztywniak » 09 Gru 2011, 20:41

ale przecież tu nie ma żadnego sporu ;-)
Kolega ellocco nie wiedział o drugiej imprezie charytatywnej która odbywa się na rynku więc podałem linki żeby mógł sobie poczytać że w naszym mieście jest więcej tego typu imprez.
Oby ich było jak najwięcej

Sztywniak
sztywniak

PoprzedniaNastępna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 4 gości

Zobacz również
X

Zobacz również

Para prezydencka w Ratuszu