OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

nowe inwestycje w Ostrowie

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Re: nowe inwestycje w Ostrowie

Postprzez sector » 25 Kwi 2011, 18:13

paichiwo napisał(a):W Kaliszu coś się dzieje: http://naszrynek.pl/674/pakiet-dla-inwestorow/#more-674 a u nas? Wie ktoś czym zajmuje się nasz Prezydent?

A u nas podobne rzeczy wprowadzono już 4 lata temu..
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez paichiwo » 26 Kwi 2011, 06:19

.... 4 lata temu, czyli za poprzedniego Prezydenta, a ten czym się zajmuje?
paichiwo

Postprzez rif » 26 Kwi 2011, 13:50

Schował sie. Jest niczym przyczajony tygrys ukryty smok.
A tak szczerze mówiąc. Jestem strasznie rozczarowany panem Urbaniakiem!!
rif

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez rafalinski » 26 Kwi 2011, 18:37

Coz ten pan jest z PO wiec czego sie spodziewaliscie.Pozatym z pustego i salomon nie naleje.Z tego co wiem nie ma kasy kompletnie na nic wiec czeka nas 4 lata stagnacji.Miastu potrzebny jest dobry menager a nie polityk na tym stanowisku.
rafalinski

Miejscowość: Iskra Ostrów

Postprzez rafdan » 27 Kwi 2011, 08:00

Panowie też uważam że Urbaniak jest cieniutki w działaniach czytając stronę urzędu miejskiego jestem przerażony jego poczynaniami w mieście kompletna klapa to ostatnie 4 lata tego pana. Jak wspomniał Rafaliński tu trzeba menadżera a nie polityka. Myślę kto ? fajnie zaproponować Kruszyńskiemu vice prezentowi Poznania co myślicie
rafdan

Postprzez feeder86 » 27 Kwi 2011, 08:35

A Ty myślisz, że samorząd to jest jakaś firma, że można sobie proponować komuś stanowisko prezydenta? A Kruszyński już miał swoją szansę i jakoś nie cieszył się popularnością - generalnie to nic nie zrobił - przynajmniej ja nie pamiętam.
feeder86

Postprzez sector » 27 Kwi 2011, 09:13

Trzeba pryznać, że prezydent Torzyński miał już od samego początku prezydentury bardzo wiele pomysłów, koncepcji, z których wiele zostało zrealizowanych. Obecny prezydent jak na razie to samorządowa "ameba".
Wielka szkoda, że Torzyński nie został na jeszcze jedną kadencję. Wygraną miałby w kieszeni.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez paichiwo » 27 Kwi 2011, 09:34

Trzeba oddać Urbaniakowi, że on kończy inwestycje, które zapoczątkował Torzyński. Trudno zaskoczyć czymś bardziej efektownym niż synagoga, czy piaski.
Takim efektownym "wejściem" mogłaby być obwodnica, ale jej nie będzie. Mógłby sprowadzić jakiegoś inwestora, ale na to raczej nie ma szans.
Mógłby zaskoczyć jeszcze... no właśnie, czym?

Mam tylko nadzieję, że nie zadowoli się tylko administracją miastem, tylko ma ambicje chociażby na miarę Torzyńskiego.
paichiwo

Postprzez Dyzio » 27 Kwi 2011, 16:34

Wedlug mnie duzo leprze wrażenie robi na ten czas pan starosta Rajski. Moze to dlatego ze lepiej sie w mediach prezentuje albo Ostrow jest mu blizszy niz Urbaniakowi.
Ostatnio edytowany przez Dyzio 29 Kwi 2011, 20:36, edytowano w sumie 2 razy
Dyzio

Miejscowość: Ostrow wlkp

Postprzez topor » 28 Kwi 2011, 19:52

Póki co jest za wcześnie żeby oceniać prezydenta.
Ja mam nadzieję, że będzie kontynuował prace swojego poprzednika.
Ja nie oczekuję od niego spektakularnych inwestycji tylko dalszej modernizacji miejskiej infrastruktury.
Byłoby miło usłyszeć na koniec kadencji o redukcji zatrudnienia w miejskim magistracie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
— Albert Einstein (1879-1955)
topor

Postprzez rif » 29 Kwi 2011, 06:26

Dlaczego jest za wcześnie?
Przypomne że Torzyński po wyborach od razu zabrał sie do pracy, przedstawił cele do realizacji, plany jakie ma, pomysły na miasto. Potem część z nich wprowadził w życie, części z nich nie udało mu sie zrealizowac. Ale nie można było o nim powiedzieć że nic nie robi.
A jak jest z Urbaniakiem? Jakie on ma plany? Jakie on ma pomysły? Jak narazie pierdzi w stołek. Może przydałoby sie zorganizowac jakas konferencje prasową na której mógłby przedstawić swoim wyborcom wizje tej prezydentury? Ja w każdym razie odnoszę wrażenie że moje miasto nie ma gospodarza.
rif

Postprzez har » 29 Kwi 2011, 13:46

prawdę mówiąc też liczyłem, że poznamy strategię i zobaczymy efekty. Na razie niczego takiego nie widać, ale może się mylę i w zaciszu gabinetu powstaje coś ciekawego. Wejście poważnego Inwestora do miasta (zakład pracy) i kontynuacja budowy obwodnicy, to w tej chwili w moim rozumieniu priorytety.
har

Postprzez Kaczmarkowa » 29 Kwi 2011, 13:50

To znalazłam w mediach - nie wiem czy to nic.

- Sto dni to czas wystarczający, by oswoić się z zadaniami , zapoznać z budżetem i dopasować zamierzania do istniejących realiów. Jednak na konsekwentną realizację propozycji wyborczych prezydent ma cztery lata - ten czas ma służyć także na zainicjowanie zadań, których realizacja potrwa dłużej niż 3,4 lata - mówił na konferencji podsumowujące 100 dni Prezydent Jarosław Urbaniak. Przedstawiono na nim także plan inwestycji w spółkach Grupy Holdikom. - Zmniejące się wpływy do budżetu muszą się odbić na ilości inwestycji, jednocześnie rosną nam i każdej gminie tzw. wydatki sztywne czyli sfera pomocy społecznej, edukacja, utrzymanie szkół, obiektów sportowych, utrzymanie dróg. Dodatkowo kończą się unijne środki na tzw. twarte na inwestycje. Teraz przyglądamy się dodatkowym środkom, jakie Wielkopolska może otrzymać z Unii Europejskiej także m.in. z programi Jassica - mówił Prezydent Jarosław Urbaniak.
Komunalizacja PKS, przeatrgi na inwestycje drogowe, budowa kolejnego Orlika, dłużej czynne przedszkola oraz unowocześnienie placów zabaw to pierwsze zadania zainicjowane przez Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka w czasie pierwszych stu dni urzędowania. Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o komercjalizacji ostrowskiego PKS-u. W tej chwili trwają audyty. My jako miasto jesteśmy zainteresowani tym, jak te audyty wypadną. W perspektywie jest kwestia skomunalizowania PKS-u, ale to wszystko będzie zależało od tego, w jakiej rzeczywiście jest kondycji i jaka jest perspektywa rozwoju - podkreślał prezydent. Miasto stawia także na inwestycje drogowe. Wkrótce powinna rozpocząć się budowa ul. Sadowej, która będzie przedłużeniem ul. Strzeleckiej, a jednocześnie wiaduktem nad torami połączy się z ul. Wrocławską. Wartość inwestycji wynosi ponad 12 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów złotych to dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zostanie także wybudowana ul. ks. Majorka i ul. Wylotowa. Projekt zakłada wybudowanie infrastruktury drogowej oraz wodno – kanalizacyjnej. W ramach tego projektu realizowanego do 2012 roku 44 hektary będą uzbrojone w niezbędną infrastrukturę. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrał Koncern Eurovia, plac budowy został już przekazany wykonawcy. Zakres rzeczowy projektu zakłada wybudowanych dróg gminnych - 1.98km, - wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej -1,94km, - budowa sieci kanalizacji deszczowej - 1,97km - budowa sieci wodociągowej1,82km oraz budowa infrastruktury oświetlenia ulicznego - 2 km. Nowa nawierzchnia pojawi się także na ul. Kordeckiego/Różana na odcinku od Mostu Odolanowskiego do ul. Chłapowskiego. Na skrzyżowaniu z ul. Traugutta powstanie sygnalizacja świetlna. To inwestycja dofinansowana w ramach tzw. schetynówki czyli Narodowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych. Przetarg został ogłoszony na realizację. - W budżecie na 2011 zarezerwowaliśmy 1 472 300 złotych. To połowa potrzebnych środków. Drugie tyle otrzymamy z NPRDL - dodaje prezydent. Zakończono przetarg na budowę trasy rowerowej wzdłuż ul. Wrocławska w ciągu drogi krajowej nr 11. - Przy współpracy z GDDKiA oddział w Poznaniu udało się uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie ciągu pieszo – rowerowego przy ulicy Wrocławskiej na odcinku od istniejącego już ciągu do granicy miasta. Tym samym nie ma już formalnych przeszkód przy realizacji tego 660m odcinka łączącego ostrowską ścieżkę ze ścieżką w Przygodzicach - mówił na konferencji J.Urbaniak.
Prace będą realizowane przez MZD przy użyciu materiałów budowlanych przekazanych Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski przez GDDKiA. W Ostrowie Wielkopolskim powstanie kolejny Orlik. Będzie się znajdował przy Szkole Podstawowej nr 1. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym zostanie sfinansowana także budowa bieżni, trybun, boiska treningowego oraz małego placu zabaw.

- W czasie 100 dni udało się ustalić zapotrzebowanie na wydłużoną pracę przedszkoli - poinformował J. Urbaniak. - Wydłużona praca będzie w Przedszkolu nr 11 przy ul. Wolności. Będzie to grupa około 25 dzieci. W tej chwili zarezerwowaliśmy środki na sfinansowanie tego przedsięwzięcia w budżecie miasta.

Zakończyła się również inwentaryzacja placów zabaw.

- W tej chwili w Ostrowie Wielkopolskim jest 85 miejsc, gdzie mogą bawić się dzieci, jednak większość z nich jest zniszczona, a znajdujące się tam huśtawki bywają niebezpieczne dla maluchów. Pierwszy plac z programu "Radosna Szkoła" powstanie przy Szkole Podstawowej nr 5 - dodał J.Urbaniak.Miasto przystąpiło także do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji, koniecznego, by móc ubiegać się o środki zewnetrzne z programu Jessica.

- Głównym założeniem Programu Jessica jest rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich oraz obszarów powojskowych i poprzemysłowych. Po opracowaniu na zlecenienie Miasta Lokalnego Planu Rewitalizacji z funduszu w ramach programu Jessica mogą korzystać także inwestorzy prywatni - Jessica – może mieć formę preferencyjnej pożyczki, gwarancji lub wkładu kapitałowego. W ramach regeneracji zniszczonej infrastruktury miejskiej ze szczególnym uwzględnieniem budynków o istotnym znaczeniu historycznym lub architektonicznym będziemy chcieli pozyskać środki na odbudowę Starej Biblioteki, ze sprzedaży której wycofaliśmy się oraz wzmocnić potencjał rozwojowy na obszarach powojskowych i poprzemysłowych – rejon ul. Kolejowej i Wrocławskiej - podkreślał Jarosław Urbaniak.

Na realizację inicjatywy JESSICA w województwie wielkopolskim jest ponad 66 milionów euro.

Miasto inicjuje także wymianę nawierzchni sali w Gimnazjum nr 3.

- Projekt pn. „Remont nawierzchni areny w hali sportowej przy Gimnazjum Nr 3 w Ostrowie Wielkopolskim” jest kolejnym przedsięwzięciem Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski z zakresu budowy, modernizacji czy też remontu bazy obiektów sportowych na jej terenie. Wartość kosztorysowa zadania to: 155 782,21 złotych Kwota wnioskowana ze środków Województwa Wielkopolskiego to: 70.000,00 zł - dodaje prezydent.
Kaczmarkowa

Postprzez Kaczmarkowa » 29 Kwi 2011, 13:51

I jeszcze EKK znalazłam

Miasto przejmuje za zaległości kolejne grunty od EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. Zgodę na transakcję wyrazili radni na Radzie Miejskiej Ostrowa w dniu 26 listopada 2009 roku. Rozmowy z EKK Wagon trwały kilka tygodni. Ich wynikiem jest przekazanie 5,16 hektarów miastu. Częścią terenu jest już zainteresowany prywatny inwestor.

- Europejskie Konsorcjum Kolejowe WAGON Spółka z o. o. posiada zadłużenie z tytułu podatku wobec Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski w wysokości 1.108.510,00 zł na które składa się należność główna wraz z odsetkami. Do tego dochodzą zaległości w stosunku do OZC SA i PWiK Wodkan SA. Stąd propozycja przejęcia 5,16 hektarów gruntu częściowo za zadłużenie i częściowe zapłacenie w gotówce – mówił Prezydent Radosław Torzyński.

Ze względu na taki stan zadłużenia prezes Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon Łukasz Grymel zwrócił się do Prezydenta o rozważenie propozycji dotyczącej nieruchomości w zamian za odliczenie zaległości podatkowej. Na spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miejskim z udziałem przedstawicieli miasta i EKK uzgodniono, że zostanie przyjęty udział (40,49%) w prawie użytkowania wieczystego w nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa, w wieczystym użytkowaniu EKK, stanowiącej działki nr: 3/52, 3/62, 3/63, 3/67, 3/69, 3/71, 3/75.
Kaczmarkowa

Postprzez Dyzio » 29 Kwi 2011, 20:33

Prawdopodobnie na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Kolejowej powstanie kolejna Biedronka. Wczoraj na Zielonym Rynku podjechała ciężarówka z koparka na pace i kierowca pytał się jak dojechać na ul. Kolejowa tam gdzie budują Biedronkę i pokazał mi mapkę ale na mapce było zaznaczone narożnik Kolejowa i Wolności a tam to raczej nic by nie pobudowali ale później dodał ze tam kiedyś była jednostka wojskowa. A dzisiaj od innej osoby usłyszałem ze Biedronka kopiła tam ziemie wiec coś jest na rzeczy. Jak tak dalej będzie to będziemy mieli Biedronkę na każdym rogu.
Dyzio

Miejscowość: Ostrow wlkp

PoprzedniaNastępna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Zobacz również
X

Zobacz również

Para prezydencka w Ratuszu
Para prezydencka w Ratuszu
3-sie   2   26
Zumba na Piaskach
Zumba na Piaskach
17-lip   26