OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Galerie i centra handlowe w Ostrowie

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Postprzez hipermaketowiec » 24 Sie 2007, 16:04

Też czytałem i te same wnioski wyciągłem :D Nareszcie ruszamy
"OSTRO W PRZYSZŁOSC"
hipermaketowiec

Ruszyla budowa pierwszego Tesco w Ostrowie

Postprzez sector » 25 Sie 2007, 12:09

Od dzis ruszyla budowa hipermarketu kompaktowego Tesco na ul. Strzeleckiej. Juz od rana mozna bylo zobaczyc ciezki sprzet ktory zaczal wyrownywac teren. W ciagu paru godzin zniknal z powierchni ziemi stary domek za stacja Lotosu wraz z budynkami gospodarczymi. Przypomnimy, ze inwestycja zajmie powierchnie 24.300m2 z czego hala 3233m2 a reszta to parking (okolo 200 miejsc) drogi dojazdowe i tereny zielone. W ramach offsetu bedzie zbudowany kilkuset metrowy odcinek ul. Czeslawa Majorka (przedluzenie ul. Paderewskiego w strone ul. Wylotowej i przyszlego wezla z obwodnica) oraz zmodyfikowane bedzie skrzyzowanie z ul. Strzelecka (rondo lub swiatla). Inwestor planuje otwarcie obiektu przed swietami Bozego Narodzenia. W nomenklaturze Tesco bedzie to tzw. hipermarket kompaktowy, a wiec obiekt wiekszy od klasycznych supermarketow Tesco, ale mniejszy od duzych hipermarketow. Pod wzgledem asortymentu bedzie bardziej przypominal jednak ten drugi, ale ze zwezonym asortymentem danego typu. bedzie wiec posiadal dzialy oprocz spozywczego i chemicznego rownierz odziezowy, obuwniczy, samochodowy, zabawkowy, rtv itp. Prawdopodobnie towarzyszyc bedzie mu mala galeria handlowa sladajaca sie z kilku butikow.
Bedzie to pierewszy market Tesco w Ostrowie. Drugi, ale znacznie wiekszy (7500m2) powstanie prawdopodobnie w pierwszej polowie przyszlego roku na ul. Kaliskiej na wylocie na Kalisz.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

markety

Postprzez look » 25 Sie 2007, 12:14

sector napisał(a):Mam wrazenie look, ze to przez takich idiotow jak Ty Ostrow staje sie miastecziem prowincjonalnym. Przez takich ludzi bez wyobrazni jak ty i Swiatek Kalisz obecnie staje sie centrum handlowym obslugujacym takze Ostrow. Jeszcze rok, dwa i jedyne zakupy w Ostrowie beda robily stare babcie na targu, bo pozostali beda siedziec w centrach handlowych w Kaliszu, albo wyjada wogole z miasta poniewaz stwierdza, ze to miasto bez przyszlosci.

W Ostrowie nie ma prawdziwych marketów, ponieważ ich istnienie byłoby sprzeczne z interesami ostrowskiej RODZINY. Powstaną dopiero wtedy, kiedy RODZINA wyrazi na to zgodę. Do tego czasu będziecie kupowali na tzw. "targowisku" przy Głogowskiej oraz w Kaliszu.
Nie wiecie co to jest RODZINA w Ostrowie? No cóż.................. :wink:
look
look

Postprzez sector » 25 Sie 2007, 12:17

Wszyscy radni w miescie opowiadaja sie za budowa centrum handlowego na Kaliskiej oraz drugiego na Poznanskiej. Nawet pan Swiatek i radni z jego partii! Tak wiec dwa centra handlowe w Ostrowie na pewno beda. To Tesco na Stzreleckiej to tylko przedsmak. Powierzchniowo bedzie on wiekszy od Intermarche i bedzie zblizony do Billi.
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez hipermaketowiec » 25 Sie 2007, 13:07

No nareszecie troche było trzeba czekać. Przejade sie dzisiaj w to miejsce i zobacze co i jak 8)
hipermaketowiec

Postprzez look » 25 Sie 2007, 15:54

hipermaketowiec napisał(a):No nareszecie troche było trzeba czekać. Przejade sie dzisiaj w to miejsce i zobacze co i jak 8)

Zajmij już dzisiaj miejsce w kolejce. Moze załapiesz sie na promocje jakiegoś marketowego śmiecia? :lol: :lol:
look
look

Postprzez piotrekkk » 25 Sie 2007, 16:59

look ciekawe gdzie ty zajmujesz miejsce w kolejce ??? pewnie na targowisku (na którym to sanepid niezle musi zarabiac lewej kasy ze nie pozamykali jeszcze tych budek z wedlinami itp ) albo przed budka z piwem, czlowieku mamy XXI wiek i cywilizacja puka do ostrowa od dawna niestety jak juz ktos wspomnial pewien uklad można by go nazwac z epoki kamienia łupanego błokowal pewne sprawy naszczescie to juz mamy za soba - bezpowrotnie !!!
piotrekkk

Miejscowość: wlkp

Postprzez hipermaketowiec » 25 Sie 2007, 17:32

Fajne że ma ktoś odmienne zdanie na temat marketów, kraj wolny i swobodny. Ale takie docinki są nie na miejscu naprawde można troche przystopować look :wink:
hipermaketowiec

Postprzez herf » 25 Sie 2007, 21:59

Co do podstrefy na węglozbycie jeszcze bardzo daleka i kreta droga. A to z prostej przyczyny że weglozbyt nie upadł a ZNTK tak i to sa dwie rózne sytuacje.
A co do docinek to look ma racje bo się chłopaki powtarzacie z tym że będzie centrum/market na kaliskiej i poznańskiej o czym było wiadomo juz dość dawno . I teksty w stylu "No nareszecie troche było trzeba czekać. Przejade sie dzisiaj w to miejsce i zobacze co i jak " też mnie bawią " bo to nie jest budowana galeria ani stadion tylko 4 z kolei wielkości wielkosci interka czy billi i co tam mozna ogladac ? :>
herf

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Postprzez hipermaketowiec » 25 Sie 2007, 22:26

Mądrala się znalazł. Siedze w budownictwie w jednej z ostrowskich firm, moze i mnie to kręci i nic ci do tego. Jak mam ochote to sobie pojade, tak samo i na budowe stadionu i budowe marketu. A look się czepia nie to ze sie powtarzamy tylko że wogole tym się interesujemy. :wink:
hipermaketowiec

Postprzez herf » 25 Sie 2007, 22:34

Oj zaraz mądrala . Tez jestem z tej branzy i lubie sobie popatrzec na ciekawe budynki czy budowle ale jakoś konstrukcja supermarletu nie rzuca na kolana . Ale oczywiscie to wolny kraj i możesz sobie nawet patzreć jak trawa rośnie i nic mi do tego ale po co o tym pisac ?: :roll:
herf

markety

Postprzez look » 25 Sie 2007, 22:49

hipermaketowiec napisał(a): Mądrala się znalazł. Siedze w budownictwie w jednej z ostrowskich firm, moze i mnie to kręci i nic ci do tego. Jak mam ochote to sobie pojade, tak samo i na budowe stadionu i budowe marketu.

Taaaaak :wink: Markety są szczególnie intresujące pod względem architektonicznym :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Coś jak Wawel albo Sukiennice :lol:
look
look

Postprzez hipermaketowiec » 25 Sie 2007, 22:51

Nie chodzi mi o wygladad tylko przebieg prac, szybkosci i jakości :wink:
hipermaketowiec

Postprzez herf » 26 Sie 2007, 12:05

To się pochwał co widziałeś i jak ocenisz szybkość i jakość prac co ?:)
herf

Postprzez hipermaketowiec » 26 Sie 2007, 12:14

NIe pochwale bo nie byłem tam jeszcze :D :!:
hipermaketowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 1 gość