OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Galerie i centra handlowe w Ostrowie

Informacje dotyczące naszego miasta.

Moderatorzy: sector, szymon

Galerie i centra handlowe w Ostrowie

Postprzez goblin8 » 24 Paź 2005, 20:43

W Kaliszu otwierają kolejny hipermarket ,a w Ostrowie nie wiele mniejszym mieście nie ma ani jednego , za to jest od cholery mniejszych gówien w których gówno jest,nie wiem jak wy ,ale ja mam już dość ciągłego jeżdżenia do kalisza ,czy nasze szanowne władze na czele z prezedentem pozwolą kiedykolwiek na takie obiekt ?? śmiem wątpić :x
goblin8

Miejscowość: Ostrów Wlkp.

Re: Hipermarket w ostrowie-czy kiedykolwiek powstanie??????

Postprzez Piter » 24 Paź 2005, 21:04

goblin8 napisał(a):W Kaliszu otwierają kolejny hipermarket ,a w Ostrowie nie wiele mniejszym mieście nie ma ani jednego , za to jest od cholery mniejszych gówien w których gówno jest,nie wiem jak wy ,ale ja mam już dość ciągłego jeżdżenia do kalisza ,czy nasze szanowne władze na czele z prezedentem pozwolą kiedykolwiek na takie obiekt ?? śmiem wątpić :x

No wiesz Tesco już też w browarze miało być i wysżło na to że Świątek powiedział że to za duża konkurencja dla małych sklepów w nasyzm mieście czy coś w tym stylu i nie zgadza się a pieniądze napewno jakieś mu oferowali :wink: Według mnie ciężko będzie o coś takiego .. a szkoda :twisted:
Awatar użytkownika
Piter

Postprzez moper » 25 Paź 2005, 08:28

jakie wy macie problemy... sciana...
moper

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez aniaL » 11 Gru 2005, 21:31

naprawde chcecie zeby nam kerfur wybudowali? :shock:
Pomijam fakt jaki to jest kiler na małe sklepiki, z których żyją w końcu mieszkańcy ostrowa.
Eee, jakoś mi nie śpieszno do majtek za 3 piećdziesiąt, patelni na kilogramy i czegoś szumnie nazywanego "galernią", a tfuu.
goblin8, zukasz okazji i markowych rzeczy? a od czego jest internet
Awatar użytkownika
aniaL

Postprzez ANTI » 11 Gru 2005, 22:05

Jesli sie nie myle to w przyszlym roku sa wybory na prezydenta Ostrowa 8) . Pozyjemy, zobaczymy... :P
ANTI

Miejscowość: Ostrów

Postprzez sector » 12 Gru 2005, 13:57

Moim zdaniem w Ostrowie powinny powstac jeszcze dwa (i TYLKO dwa) centra handlowe. Pierwsze centrum handlowe powinno powstac w bydynkach dawnego browaru. Jednak bylby to obiekt gdzie nie bylo by wielkopowierzchniowych marketow, a raczej miejsce na zakupy w malych butikach + jeden market spozywczy (np. kolejny Grosik lub ew. Biedronka). Reszta to male sklepiki (tu droga otwarta dla ostrowskich sklepikarzy) + zaproszenie dla jakis sklepow ktorych u nas brakuje (moze MM, albo jakis pozadny sportowy). Do tego mala gastronomia - moze jakas lodziarnia, z 2 pub'y i.... piekna kawiarenka na najwyzszej kondygnacji glownego budynku. Tu dalbym szklane sciany i nazwe "Panorama" ;o) Milo by sie spedzalo wieczorki widzac cale centrum z gory przy kawce czy piwku! Do tego zrobic spory parking od ulicy Alei Slowackiego. Najlepiej 3 kondygnacyjny (wliczajac podziemia) Zeby bylo troche miejsc parkingowych nie tylko dla centrum handlowego, ale i wogole dla miasta. Wjazdy od ul. Raszkowskiej i Alei Slowackiego. Calosc mogla by funkcjonowac pod nazwa "Galeria Browar" lub nawet "Galeria Ostrow".
Drugim miejscem na market - tym razem wielkopowierzchniowy (cos takeigo co mialo byc wybudowane na Strzeleckiej, ale nie zgodzil sie Kruszynski) moglo by powstac kolo zjazdu z obwodnicy (czyli przyszlej trasy S11) na Kaliskiej. Jest to miejsce z dala od centrum, na graniy miasta na wylocie na Kalisz.
I na tym koniec, wiecej nie potrzeba.
Ostatnio edytowany przez sector, 14 Gru 2005, 09:33, edytowano w sumie 1 raz
Drodzy konsumenci! Czerwony STOP, niebieski HOP!
A tu pare moich fotek Ostrowa: http://www.panoramio.com/user/1130680
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez aniaL » 13 Gru 2005, 23:37

sector dobrze mówisz z tym browarem i małymi sklepikami !
przy strzeleckiej dobrze ze nie wybudowali hipermarketu. Centrum handlowe vis a vis osiedli mieszkaniowych? Do czego to podobne, podobno jesteśmy w Europie :lol: , ale przy obwodnicy to jak najbardziej...
Awatar użytkownika
aniaL

Postprzez sector » 14 Gru 2005, 09:41

Aha - w tej Galerii mogy by byc miejsca przeznaczone faktycznie na jakies okresowe galerie. Moze np. zdjecia Ostrowa, albo inne (rzezba, obrazy itp..ogolnie sztuka promujaca jakies ostrowskie talenty) zmieniane co jakis czas. Do tego przeznaczyl bym jakas reprezentacyjna czesc na stala wystawe dotyczaca histori ostrowskiego browaru. No i zapomnialem dodac, ze wystroj wnetrz i ich styl powinien nawiazywac do samej technologii wytwarzania piwa. Cos ala Stary Browar w Poznaniu, choc oczywiscie nie na tak duza skale, bo obiekt jest wielokrotnie mniejszy ;o)
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Re: Hipermarket w ostrowie-czy kiedykolwiek powstanie??????

Postprzez kubak » 22 Gru 2005, 10:12

goblin8 napisał(a):W Kaliszu otwierają kolejny hipermarket ,a w Ostrowie nie wiele mniejszym mieście nie ma ani jednego , za to jest od cholery mniejszych gówien w których gówno jest,nie wiem jak wy ,ale ja mam już dość ciągłego jeżdżenia do kalisza ,czy nasze szanowne władze na czele z prezedentem pozwolą kiedykolwiek na takie obiekt ?? śmiem wątpić :x

Ostrów jest sporo mniejszym miastem niż Kalisz...
wiec nie rozumiem co ty Piszesz

Jestem przeciwny hipermarketom w Ostrowie...
do Kalisza jest blisko wiec można tam jechać na zakupy...

zdziwie cie bo w Kaliszu powstaną jeszcze 3 hipermarkety w nieodległym czasie..
Powstanie Castorama, Powstanie E. Leclerc albo Auchan i Makro...

do Kalisza jest blisko wiec mozna spokojnie jechać do Kalisza do Tesco przy Wojska Polskiego czy Tesco przy Majkowskiej albo Kaudlandu czy Carrefoura...
a z budowlanych to NOMI i Leroy Merlin...

HIPERMARKETOM W OSTROWIE MOWIE NIE!
kubak

Postprzez sector » 22 Gru 2005, 10:33

Kubak: Jak na Kaliszaka przejawiasz naprawde duza dawke sprytu, ale neiststy Was da sie rozpoznac po wypowiedziach ;o) :D Np. nikt z Ostrowa by nei napisal, ze Kalisz jest sporo wiekszy, skoro jest tylko troche wiekszy. Sporo wiekszy to jest Poznan. :!:
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez kubak » 22 Gru 2005, 12:52

mówimy tu o hipermarketach a nie o miastach..
w Ostrowie raczej nigdy nie powstanie żaden market i dobrze..
bo zbankrutowałaby połowa sklepikarzy z ostrowa...

władze zarówno ostrowa jak i kalisza powinny zadbać lepiej o dobre połączenie tych dwóch miast.. najlepszym rozwiązaniem byłby tramwaj dwusystemowy...
z dużą cześtotliwościa kursowania.. w ten sposób mieszkańcy ostrowa mogliby spokojnie jezdzić na zakupy w Kaliszu, studenci na studia a ludzie do pracy...
Tramwaj dwusystemowy to doskonałe rozwiązanie.. z tym że Dworzec "Głowny" w Kaliszu jest za daleko od centrum więc mysle ze tam trzebaby było poprowadzić torowisko od dworca po jakiejś ulicy aż do Śródmieścia..
W ostrowie z dworcem jest ok..
ewentualnie tramwaj ten kursowałby od Ostrowa do dworca Kalisz-Winiary...
kubak

Postprzez sector » 22 Gru 2005, 13:18

Jezu, co Ty gadasz?
W Ostrowie po postawieniu marketu by splajtowala polowa sklepikarzy, a w Kaliszu po postawieniu 3 marketow nie splajtowaly?
Z calym szacunkiem, ale masz chyba jakies omamy, cos wypiles. Naprawde uwazasz, ze Kalisz jest tak duzo wiekszy od Ostrowa? Podawales jakis argument o budzecie miasta (dziwnym trafem na innym forum ktos z Kalisza podawal identyczny argument, wiec to kolejny dowod, ze nei jestes z Ostrowa i sie podszywasz) ale jakos nei podal konkretow! To samo z tymi sklepikarzami! Ilu ich jest w Kaliszu a ilu w Ostrowie? Zeby byc obiektywny tzreba sie interesowac obydwoma miastami, a nei tylko Kaliszem, kolego!

ps. Zanim powstalo Tesco pierwszy inwestor zainteresowal postawieniem duzego marketu (wiekszym niz Tesco!) na ulicy Stzreleckiej. Wiec jednak bylo zainteresowanie, inwestor i dobra kolalizacja. Nieststy prezydent sie na to nie zgodzil.
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Postprzez kubak » 22 Gru 2005, 17:37

sector jestem przeciwny marketom w Ostrowie i tyle! Uszanuj to...

wystarczy mi że mam markety 20 km. od ostrowa...
kubak

Postprzez aniaL » 22 Gru 2005, 18:59

Wiec jednak bylo zainteresowanie, inwestor i dobra kolalizacja.

sector, to nie była dobra lokalizacja - to jest osiedle mieszkaniowe. i drogi są tu tez skoninąd osiedlowe. hipermarkety/stacje benzynowe powinno sie budowac na ulicach wylotowych.
Awatar użytkownika
aniaL

Postprzez sector » 22 Gru 2005, 20:27

Ania: w takim razie trzeba bylo wskazac inne miesce dla inwestora, a nei robic sztuczny cyrk z niby lapowkami.
Awatar użytkownika
sector
Moderator

Następna

Wróć do Miasto Ostrów Wielkopolski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość