OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Dzień z Jogą i Relaksem 28.01.2017

sprzedaj, kup, wynajmij...

Moderatorzy: sector, szymon

Dzień z Jogą i Relaksem 28.01.2017

Postprzez Pracownia » 23 Sty 2017, 14:41

Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego
serdecznie zaprasza na Dzień z Jogą i Relaksem dla Dużych i Małych.
Każdy znajdzie coś dla siebie.

Program dnia

10:00 – Joga dla zdrowego kręgosłupa – (1 godz)
„Masz tyle lat, ile lat ma twój kręgosłup” – mówi chińskie powiedzenie. Kręgosłup zajmuje centralne miejsce w ćwiczeniach hatha jogi. Ćwiczenia na plecy przydadzą się każdemu. Słabe mięśnie pleców i brzucha powodują, że bezbronny kręgosłup zaczyna nam utrudniać życie. Joga pomaga pozbyć się bólu, a także jest wspaniałym sposobem profilaktyki. Wiadomo: lepiej zapobiegać, niż leczyć! Na sesjach poświęconych dolegliwościom kręgosłupa dąży się do przywrócenia jego pełnej ruchomości (elastyczności). Jest to proces stopniowy i wymaga regularnego powtarzania zaleconej sekwencji asan. Niezwykle ważne jest dostosowanie asan, zakresu ich wykonania, jak również dawkowania w nich wysiłku (ćwiczenia są najczęściej dość męczące) do potrzeb, możliwości i ograniczeń pacjenta, co podyktowane najczęściej jest rodzajem dysfunkcji kręgosłupa.

11:00 – Joga dla kobiet w ciąży – (1 godz)
W czasie ciąży nie wykonuje się trudnych, wyczerpujących pozycji, żadnych intensywnych skrętów, asan na mięśnie brzucha, ani skoków (powitanie słońca, skoki do pozycji stojących, odbijanie się do stania na rękach i stania na przedramionach). Najważniejszymi efektami wykonywania ćwiczeń jogi w czasie ciąży są: lepsze krążenie krwi, poprawa trawienia oraz łatwiejsze oddychanie. Asany wzmacniają mięśnie miednicy i poprawiają krążenie krwi w okolicy miednicy. Wzmacniają narządy rodne, ćwiczą kręgosłup, który stopniowo musi znosić coraz większy ciężar, uelastyczniają biodra, miednicę i wnętrza ud, rozluźniają brzuch, co dobrze przygotowuje do porodu oraz pozwalają skumulować energię - jako że ciąża to duży wydatek energetyczny. Joginka, doświadczona nauczycielka jogi z USA Lois Steinberg mówi tak: "W ciąży nie praktykujesz dla siebie, tylko dla swojego dziecka, więc zostaw swoją ambicję". Kobieta musi czuć co dla niej dobre, a co nie.

12:00 – Techniki oddychania (Pranajama) – (30 min)
zastosujemy 2-3 techniki świadomego, głębokiego oddychania razem z relaksacją, dla wszystkich.
Prana znaczy oddech, oddychanie, życie, witalność, energia lub siła.
Ayama oznacza rozciągnięcie, rozprzestrzenienie, rozciąganie, długość, wydłużenie lub kontrolę. Pranajama jest więc wydłużeniem i zatrzymywaniem oddechu.
Na pranajamę składają się techniki świadomego rytmicznego, intensywnego poruszania i rozszerzania narządów oddechowych. Zdyscyplinowanie oddechu pomoże praktykującemu skoncentrować umysł i pozwoli mu osiągnąć doskonałe zdrowie i długowieczność.

12:45 – Joga dla dzieci – (dzieci 6-12 lat) (30 min)
Regularne wykonywanie asan kształtuje u dzieci nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała, zwiększa ogólną sprawność, przede wszystkim siłę, elastyczność i równowagę. Na poziomie psychicznym zajęcia te rozwijają zdolność koncentracji i wyciszenia, uczą jak radzić sobie ze stresem, poprawiają dyscyplinę i poczucie wlasnej wartosci. Ćwicząc jogę, dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale również pobudzają swoją wyobraźnię. Ćwiczenia prowadzone są w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci.

13:15 – Taniec z mieczami – (dzieci 6-12 lat) (do 45 min)
to taniec, w którym stosuje się technika walki Samurajów. Będziemy używać drewnianych mieczy.

13:15 – Sztuka, która leczy – praca z mandalą
Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza "koło życia, cały świat, święty krąg". Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości.
Korzyści z tworzenia mandali:
rozwija wyobraźnię (kreatywna edukacja),
pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji,
pozwala wyrazić uczucia, lęki i myśli,
rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
pomaga się wyciszyć i zrelaksować.
Osoba wymaluje dowolną mandalę, przerysowany obrazek, który sobie wybierze i wymaluje dowolnymi kolorami. Taki obrazek jest zwierciadłem duszy, można z niego dużo odczytać. Mandala, to także narzędzie psychologiczne. Czyli, poprzez malowanie mandali będziemy się relaksować, odprężać, ale także dowiemy się coś o sobie. Mandale, to terapia uzdrawiająca zarówno terapeutyczna. Według wymalowanej, narysowanej mandale można odczytać duszę człowieka. Z taka mandalą można też medytować.


Dodatkowo oferujemy masaże - (ZAPISY)
redukcja stresu (masaż klasyczny lub masaż twarzy)

tel. 737-487-903
https://www.facebook.com/events/1410575215641099/
ul. Wrocławska 11, Ostrów Wielkopolski
http://www.dogorynogami.com.pl
Pracownia
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 Sty 2017, 14:32


Wróć do Pchli Targ - Ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość