OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2018

Forum żużlowe

Moderatorzy: Rico, lemmy, jakubinek

Re: TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2018

Postprzez Pyra » 05 Kwi 2018, 14:04

Bredzisz to Ty, co drugim swoim post'cie, siejąc tylko ferment, i od tego trzeba by zacząć :)

Jak już się tak wzburzyłeś - może i jadą latami, póki nie zmieni się władza na górze i front się nie zmieni i dotacje zejdą do racjonalnych poziomów, a nie 30/40% w skali budżetu. Co wtedy zrobi taki Włókniarz bez dotacji miejskiej albo taki Grudziądz? Co zrobił Włókniarz po Sukienniku, gdzie był? Co stało się z Wybrzeżem po wycofaniu Grupy Lotos? Co miała Unia Tarnów po wycofaniu się Grupy Azoty? U Łotyszy co roku błagalne spojrzenie w kierunku kolei. Dalej wymieniać? Najświeższy przykład masz w Rzeszowie.

U nas kluby padały właśnie przez 'zastaw się, a postaw się' tym, którzy są sponsorowani przez SSP albo milionerów, to raz - a dwa - przez podejście 'jakoś to będzie'. Niestety, albo stety, u nas takiego dobrego wujka nie było nigdy, a nie miasta nie stać na milionowe dotacje. I póki nie będzie stać, póki nie znajdzie się/nie znajdą się sponsorzy na setki tysięcy złotych to jesteśmy skazani na balansowanie między III a II ligą, czy się to komuś podoba czy nie, bo z budżetu +/-2,5M mocnej drużyny w I lidze nie ukręcisz.

Połowa Ekstraligi siedzi w pieniądzach miejskich, druga połowa w prywatnych pieniądzach sponsorów. To samo w czubie pierwszej ligi. U nas nie ma ani jednego, ani drugiego. Za to są wyimaginowane ambicje i mania typu - 'bo nam się należy mocny zespół w pierwszej lidze' :twisted: Szybko niektórzy zapomnieli, że 2 lata temu nie było ligi w ogóle i trzeba wszystko zaczynać od zera, a w rozmowach ze sponsorami startować z poziomu bagna.
Awatar użytkownika
Pyra

Postprzez p.w. » 05 Kwi 2018, 14:18

Niektórzy dalej żyją w swoim świecie i nie zmienisz tego kolego PYRA. Ja również uważam że droga jest dobra. Już kiedyś pisałem że nasze miejsce to 3/2 liga. Co do okresu transferowego to nie uważam abyśmy coś przespali. Szkoda tylko że nie ma nowego Polaka. Chociaż miał być ale się wycofał. Więc zarząd jest usprawiedliwiony. Jechać panowie do przodu i nie oglądać się za siebie. My nic nie musimy tylko możemy.
Awatar użytkownika
p.w.

Miejscowość: Kalisz

Postprzez Edi » 05 Kwi 2018, 14:45

Jakby tak policzyć zakup i montaż band+ to co jeszcze klub dostanie w drugiej turze od miasta, wyjdzie minimum 0,5mln zł. Jak na 2 ligowy klub (po łapkach powinień dostać ten co pisze 3 liga), spora suma.
Edi

Postprzez Feniks Ovia » 05 Kwi 2018, 18:18

Miasto Ostrów podzieliło pieniądze na rozwój sportu

8. Udział TŻ Ostrovia S.A. w rozgrywkach DM II Ligi Żużlowej, zawodach ujętych w kalendarzu PZM oraz organizacja turniejów towarzyskich i meczy kontrolnych - TŻ Ostrovia Spółka Akcyjna
100 000 zł

Także miasto na żużel dało 100 tyś. Na zakup band poszło z innej puli przeznaczonej na remont stadionu więc coś za coś ( ciekawe kiedy ruszy dalszy remont ? ) Planowane nie było więc mieli szczęście że było skąd podebrać.

Jeśli chodzi o dzisiejszy sparing to nasza polska seniorka pomału się rozkręca

Dolny 0,2,2,3
Suchecki 1,2,3
Brzozowski 3,2,3

Juniorka no cóż, wyglądali troszkę jakby to był ich pierwszy wyjazd na tor w tym roku, miejmy nadzieję że się rozkręcą.

Może w przyszłym tygodniu uda się jeszcze odjechać jakiś sparing to być może zrobi się bardziej klarownie.
Awatar użytkownika
Feniks Ovia

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Mario Ost » 05 Kwi 2018, 20:51

Nowacki dziś kaleczył,ale po zasięgnięciu języka okazało się,że chłopak był jak na razie po jednym treningu i nawet nie miał ochoty na starty w czwórkę z pod taśmy.Klub jest dogadany ze Stalą,ale podpisu jeszcze nie ma,czekają na papiery z Gorzowa.Najbardziej cieszy mnie fakt że z dnia na dzień przybywa sponsorów(tych małych i średnich firm)ale w ilości siła i Pyra ma rację że takie podstawy finansowe są lepsze niż być uzależnionym od jednego wielkiego czy choćby miasta.
Mario Ost

Postprzez Majk » 05 Kwi 2018, 21:43

Jak dla mnie narazie pewniakami są Brzózka , Klindt , Gafurow,Juniorzy.
Jeżeli chodzi o drugiego polaka to wydaje mi sie , że Suchy na tą chwile jest w stanie wiecej tych pkt nakulać..
Postawa Jonasa daje do myślenia i teraz pytanie czy Stachu dałby go za Bjarne czy ew. za kogos innego
Majk

Postprzez kombinator1983 » 05 Kwi 2018, 21:57

Pyra, ja nie mówię, że droga jest zła, szkoda jednak, że miasto nie da 1,2 czy 3 baniek. Sponsor z realnymi $$$ też byłby mile widziany. A Ty piszesz, że to zło :)

Na młodych dzis był za ciężki tor. (Oby byli w OSTROVII)

Brzoza ładnie pociskał. Dolny z Suchym jak by brakowało mocy w motocyklu.

Obco 4 na 3 miejsca... powinni inwestować w Jeppesena. Pedersen w lidze też swoje ujedzie.

Trener bedzie wiecej wiedział po 3-4 kolejkach. Bedzie cieżko utrzymać dobre klimaty mając 7 chetnych na 5 miejsc, a jeszcze Hansen z Ellisem.
kombinator1983

Postprzez brawurka » 05 Kwi 2018, 22:15

Na mnie wrażenie zrobił młody duńczyk Jeppesen, ambicji mu nie brakuje, niesamowicie waleczny i sądzę, że prędzej czy później ktoś go do pierwszej ligi podkupi, bo chłopak wart zachodu. Diamencik do oszlifowania.
Zdecydowanie lepiej dziś wyglądali nasi, jest światełko w tunelu.
brawurka

Postprzez Pyra » 06 Kwi 2018, 07:56

Pyra, ja nie mówię, że droga jest zła, szkoda jednak, że miasto nie da 1,2 czy 3 baniek. Sponsor z realnymi $$$ też byłby mile widziany. A Ty piszesz, że to zło.

Nic nie zrozumiałeś :roll: Złem jest opieranie budżetu klubu na jednym dużym sponsorze/osobie prywatnej lub kasie miejskiej, a nie sam fakt wejścia takiego sponsora w poukładany już i stabilny finansowo/organizacyjnie klub. Pomijając fakt, że jak dla mnie Miasta i SSP powinny mieć zakaz sponsorowania sportów zawodowych, ewentualnie z wyłączeniem kadr narodowych. Niech się w miastach zajmą placami zabaw, ulicami, chodnikami itd.

Jeppesen wyskoczył z formą i Staszewski będzie miał problem, tymbardziej jeśli są gwarancje startów dla obcokrajowców. Trzymać takiego grajka na ławie trochę szkoda. Klindta raczej nie wygryzie [dla mnie to może być TOP5 ligi], Gafurov to solidny i pewny grajek na każde warunki. Zostaje Bjarne do rotacji. Pytanie co, jeśli ma gwarancje startów. Wtedy pola manewru praktycznie nie ma. Z Polaków Brzozowski też myślę nie do ruszenia i rotacja będzie na linii Dolny/Suchecki. Młodzi mam nadzieję ruszą do przodu, bo że potencjał mają to już w zeszłym roku pokazali.
Awatar użytkownika
Pyra

Postprzez Edi » 06 Kwi 2018, 10:32

Jedna kontuzja i ból głowy rozwiązany.
Edi

Postprzez Discovery » 06 Kwi 2018, 12:16

Uważam że Bjarne jest niedoruszenia.Przyjdzie liga i te 12 pkt zrobi.Szkoda że są limity,mamy fajną 4 obcokrajowców a musimy kogoś oglądać z dwójki Dolny/Suchecki.
Discovery

Postprzez brawurka » 07 Kwi 2018, 12:11

Sądząc z wywiadu z Bjarne po sparingu z Łotyszami mniemam, że ma gwarancję startów bo jest pewny że pojedzie w Rzeszowie. Mówi o tym, że jeszcze przed meczem inauguracyjnym w Rzeszowie przyjedzie do Ostrowa potrenować. Obenie ma jakieś zawody do odjechania w Danii, wiec powinien być już rozjeżdżony i na luzie.

Mam jednak wrażenie, że to już tylko zbieranie na emeryturę, zachowawczo i do przodu. A młody jest jak głodny wilk, rozjuszony, szybki, pokonujący przeszkody i pożerający cel.
brawurka

Postprzez p.w. » 12 Kwi 2018, 08:22

Trochę z innej beczki. Chciałbym oficjalnie podziękować Panom z gastronomi za miłe i "ludzkie" podejście. Na ostatnim sparingu i memoriale Rifa, moi chłopcy zażyczyli sobie po bułeczce. Panowie z usmiechem na twarzy podali im bułeczki a na moje pytanie ile płacę odpowiedzieli " Dla dzieci za darmo". Bardzo miłe podejście. Dzięki Panowie!!!
Awatar użytkownika
p.w.

Miejscowość: Kalisz

Postprzez zabka » 17 Kwi 2018, 20:28

Tak w kwestii naszych krajowych zawodników, widać jaki poziom prezentują na torach silnych rywali:

2017r. w Lublinie:
- Zbigniew Suchecki - 12+1 (2,3,1*,3,0,3)
- Kamil Brzozowski - 5 (0,w,2,2,1)
- Patryk Dolny - 4 (0,2,1,1,0)
2017r. w Gnieźnie:
- Zbigniew Suchecki - 8 (3,1,2,0,2)
- Patryk Dolny - 6+1 (1,3,1,0,1*)
- Kamil Brzozowski - 6+1 (2,1*,0,2,1)

2018r. w Rzeszowie:
2. Patryk Dolny - 2 (0,1,-,1,-)
3. Kamil Brzozowski - 1 (0,1,w,0)

Widać, że najlepiej na torach trudnych rywali wypada Suchecki.
zabka

Postprzez jacha14 » 21 Kwi 2018, 20:26

Bedzie ciekawie w Rawiczu ;)
Bartosz Smektała 2 3 3 2* 3 13 +1
Dominik Kubera 2* 2 2* 1 3 10 +2
Brady Kurtz 2* 2 2* 3 3 12 +2
jacha14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żużel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości