OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Modernizacja stadionu

Forum żużlowe

Moderatorzy: Rico, lemmy, jakubinek

Re: Modernizacja stadionu

Postprzez kuranii » 01 Gru 2018, 20:28

W tym miejscu to kupe ludzi było nie tlyko na pojedynkach z Falubazem,ale rowniez innych w tym meczu finałowym z Loko.
Kibice gosci kolego Kombinator w tym sezonie "Lindgrenowskim" siedzieli od polewaczki do "starego kibla " włącznie.
W czasach gdzie "klatka: była w miejscu o któym piszesz nigdy tłumów nie było , w latach 90tych goscie siadali zaraz za polewaczką ,a potem już w tym miesjcu co teraz.Pamieam mecze z JAG ,gdzie łodzianie upodobali sobie miejsca zaraz za startem przed linią 30 metra....
kuranii

Postprzez Pyra » 01 Gru 2018, 22:32

Kiedyś to i 'kocioł' był na pierwszym łuku, a mecz z JAGiem (chyba 97?) dokończony po mega ulewie w błocie po kolana :mrgreen:

Co do samego stadionu. Z tej partyzantki, zwanej przebudową, i tak nabiera to nienajgorszyvh kształtów. Inna sprawa, że za tą kasę, zarządzaną przez podmiot prywatny, mielibyśmy już wyremontowany cały stadion. Do tego o wiele sensowniej skomunikowany...

Największy cyrk będzie, jak zaczną w trakcie sezonu remontować wyjście z pierwszego łuku i przeciwległą prostą :twisted: Jeśli mają takie plany, to na miejscu Strzelczyka odrazu bym im je wybił z głowy. Tyle, że znów te 'mieczysławy' potrzebują pół sezonu, żeby zrobić 2 sektory, a po sezonie i krótko przed przecież się 'nie da'...
Awatar użytkownika
Pyra

Postprzez Mario Ost » 01 Gru 2018, 23:02

Najbardziej mnie martwi pojemność stadionu.Po modernizacji, zmniejszy się ona o połowę.Przy dobrych wiatrach, to w przyszłym sezonie może już okazać się zbyt mała.
Mario Ost

Postprzez jacha14 » 02 Gru 2018, 11:41

Mario Ost napisał(a):Najbardziej mnie martwi pojemność stadionu.Po modernizacji, zmniejszy się ona o połowę.Przy dobrych wiatrach, to w przyszłym sezonie może już okazać się zbyt mała.

Czym ty sie przejmujesz? My wierni fani nie przychodzimy 5 min przed meczem. Zawsze wczesniej sie jest i miejsca u góry są wiec ja sie nie przejmuje , a Ci co przyjda na ostatnia chwile to ich sprawa
TYLKO KKS '2015' OSTROVIA OSTRÓW.
jacha14

Postprzez Ram » 02 Gru 2018, 15:37

Jeżeli chodzi o pojemność to nie w tym rzecz, że ktoś przychodzi dużo wcześniej i zajmie odpowiednie miejsce.
Stadion na 7-8 tysięcy to według mnie trochę za mało, 10 tysięcy to minimum.

Fotki z niedzieli, trochę zmian po tygodniu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ram

Postprzez Discovery » 02 Gru 2018, 16:25

Zabrakło pieniążków na kostkę to wylali asfalt.Niech to będzie podsumowanie całej tej inwestycji.
Discovery

Postprzez Feniks Ovia » 02 Gru 2018, 17:10

Dzięki za zdjęcia, termin był do końca listopada ( sugerując się artykułem z przed 2 miesięcy http://ostrow.naszemiasto.pl/artykul/kolejny-etap-modernizacji-stadionu-miejskiego-w-ostrowie,4810103,art,t,id,tm.html) i miałem zamiar się jutro przejechać na gotowe i parę fotek zrobić hehe. Jak widać mają mały poślizg co akurat poza sezonem jest mało istotne. W każdym bądź razie widać że dołożyli ten 10-ty rząd krzesełek :D i przesuwając schody połączyli nowy sektor z trybuną główną. Swoją drogą była jedna wizualizacja, była druga wizualizacja w a rzeczywistości i tak wygląda inaczej no ale co by nie marudzić, grunt że jest.
Szkoda tylko tej zmniejszanej pojemności, można powiedzieć że pół stadionu zrobione i miejsc siedzących 3240 ( nie licząc sektora gości ), trzeba by w końcu oficjalnie zmniejszyć pojemność stadionu, bo 12 tyś. to raczej już nie wejdzie. Dla mnie osobiście 8 tyś. to też mało jeśli mamy zamiar na poważnie bawić się w żużel.

Discovery napisał(a):Zabrakło pieniążków na kostkę to wylali asfalt.Niech to będzie podsumowanie całej tej inwestycji.

Raczej nie brakło bo to już było planowane w przetargu jak można wyczytać, można co najwyżej się zastanawiać dlaczego na nowych sektorach pierwszego łuku kostka a tu asfalt, jakby nie mogli po całości równo pojechać.

Także niech robią, zobaczymy efekt końcowy. Mnie boli tylko ta zmniejszana pojemność stadionu, reszty się czepiał nie będę. No może zastanawia mnie jeszcze kolejność wykonywanych prac, dlaczego zostawili wyjście z pierwszego łuku i przeciwległą prostą na przyszły rok w 1 lidze gdzie frekwencja będzie większa.
Awatar użytkownika
Feniks Ovia

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez zabka » 02 Gru 2018, 18:29

Asfalt z uwagi na wymogi bezpieczeństwa imprez masowych. Na pierwszym łuku kostka jakoś przeszła po wielu zastrzeżeniach, chyba określili że to sektor rodzinny i dlatego dopuszczono go do użytku/

Jak dla mnie super to wygląda, zamierzam tam obejrzeć inaugurację.
Jedyne małe zastrzeżenie po co obniża się wysokość korony stadionu przy sektorze gośći - schody zaczynają się wyżej od asfaltu na koronie?

Dlaczego tak nie zrobiono pierwszego łuku, nie połączono z trybuną i nie podwyższono? Wielka szkoda.

Kolejny etap przed nami w 2019 roku 3 melony 100 tysi.

Gdyby teraz ktoś wpadł na pomysł instalacji 14 rzędów siedzeń od strony ul. Piłsudskiego (od sektora gości do polewaczki)
Kolejnym super pomysłem byłoby zlikwidowanie tego wjazdu i zastąpienie go trybunami.
Kolejny etap mógłby się zacząć w styczniu i zakończyć przed kwietniową inauguracją.
zabka

Postprzez Mario Ost » 02 Gru 2018, 23:21

Tak sobie pomyślałem,że może ktoś z kibiców,ktoś ogarnięty (może fan-club). Mógłby stworzyć,wystosować jakąś petycję do naszych władz miasta z prośbą o uwzględnienie w projekcie modernizacji stadionu o podniesienie trybun od strony ul.Piłsudskiego. Warto pomyśleć o zbiórce podpisów wśród społeczności a przy dobrej organizacji nie powinno być problemu z zebraniem kilku tysięcy podpisów.Tak jak kolega pisał wyżej,te 10 tyś.pojemności stadionu to jest minimum by mieć nadzieję na organizację większych imprez w naszym mieście.Skoro już miasta nie stać na większe dofinansowywanie i wsparcia bezpośredniego sportu żużlowego,to niech chociaż uwzględni,że przy dobrej organizacji, klub jest wstanie zarobić na siebie, po przez wyższą frekwencję.Nie chcę już pisać o E-lidze,bo w najbliższym czasie pewnie nam to nie grozi,ale różnie z tym bywa i na dwoje placek baba piekła, czy coś tak tamto :lol:
Mario Ost

Postprzez Feniks Ovia » 03 Gru 2018, 16:40

Jak najbardziej popieram :D
Awatar użytkownika
Feniks Ovia

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Postprzez mr menti » 03 Gru 2018, 20:02

Nawet nieźle to wygląda , trochę poprawek bym zrobił ale nie ma takiego obiektu w Polsce, który by takich poprawek nie potrzebował.
Wydaje mi się że pomysł aby trybuna od strony Piłsudskiego była podniesiona na całej długości jest bardzo dobry , a jeszcze lepszym pomysłem jest zlikwidowanie starego wjazdu.
mr menti

Miejscowość: Ostrów Wlkp

Postprzez jacha14 » 05 Gru 2018, 23:08

Ktoś wie co dalej i czy wogole bedzie remontowane?
TYLKO KKS '2015' OSTROVIA OSTRÓW.
jacha14

Postprzez mr menti » 06 Gru 2018, 00:50

Tak jak wyżej było pisane na 2019 rok w budżecie miasta na remont jest przeznaczona kwota powyżej 3 mln zł , wiec pewnie starczy ona na o wiele większą inwestycję niż w tym roku.
Pytanie jednak brzmi
Kiedy ( w jakim terminie ) zaczną kolejny etap ?
Co będzie dalej remontowane i z której strony zaczną w przyszłym roku ?
mr menti

Miejscowość: Ostrów Wlkp

Postprzez dangi » 06 Gru 2018, 09:29

BTW: jest gdzieś projekt tego stadionu jako całość ? Bo aż prosi się aby zlikwidować wyjazd dla polewaczki/ciągników i zrobić tam miejsca dla widzów
Nie ma się co dziwić że jest tu tak krzywo, gdy kulawe prawo, prowadzi ślepa sprawiedliwość.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju!
dangi

Postprzez matylda91 » 06 Gru 2018, 11:52

A gdzie to wszystko pomieścić ???. 2 Traktory i Polewaczka i Karetka :lol: :lol:. A remont następnych trybun zacznie sie po sezonie 2019. Nikt nie bedzie zabierał trybun tym bardziej w sezonie gdzie startujemy w Nice gdzie trybuny będą pełne to czysty $$$$. Dlatego mieli takie ekspresowe tempo z tą trybuną na drugim łuku :mrgreen:
matylda91

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żużel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości